Panele 3D na ścianę - gdzie kupić?

Współczesne wnętrza powinny być oryginalne i wyjątkowe - pokazywać jak bardzo niezwykli ludzie w nich mieszkają lub pracują. Z uwagi na fakt, że coraz bardziej cenimy unikalność, a jednocześnie zależy nam na tym, żeby wszystkie pomieszczenia prezentowały się przytulnie, poszukujemy coraz to nowszych, lepszych rozwiązań, które zapewnią nam te możliwości. 
 
Na szczęście dekoratorzy wnętrz nie próżnują i wymyślają coraz ciekawsze ozdoby oraz dekoracje, a producenci wyposażenia wnętrz pozwalają klientom na wybieranie w swoich bogatych ofertach. Panele 3D to rozwiązanie, które w wielu domach znalazło już swoje zastosowanie (jak również w wielu firmach i gabinetach), jednak wciąż jest zbyt mało znane. W dodatku ci, którzy chcieliby kupić podobne produkty nie bardzo wiedzą gdzie się po nie udać. Wyjaśniamy wszystko w artykule!
 
Panele 3D - co to jest?
 
Panele dekoracyjne są fantastycznym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz. W zależności od tego, na jaką ich wersję się zdecydujemy, mogą prezentować się bardziej klasycznie, albo też bardziej oryginalnie. Zawsze jest to jednak nietuzinkowy dodatek, który będzie stanowił świetną ozdobę dowolnego wnętrza.
 
Ścienne panele 3D to produkty służące do wykładania nimi ścian - robi się to tak samo jak zwykłymi panelami, lecz efekt jest o wiele lepszy. Nie są bowiem płaskie, ale mogą posiadać ciekawe faktury, albo też wzory, tworzące w większej ilości zgrabną całość. W tej wersji mogą być wykonane z:
  • litego drewna
  • płyt MDF
  • płyt PCV
  • gipsu.
Panele 3D - jak je wykorzystać?
 
Panele 3D na ścianę (np. ehomuteboards.com) są niewątpliwie dekoracją, która najlepiej prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych, jednak można z nich tworzyć różne aranżacje. Można bowiem wybierać wśród naprawdę dużej ilości kształtów, wzorów, faktur oraz kolorów, a co za tym idzie dobierać takie ich wersje, które najlepiej sprawdzą się w konkretnym wnętrzu. Co ważne, ich montaż nie jest szczególnie trudny, zatem w trakcie remontu wiele osób będzie w stanie zamontować je samodzielnie. Nie są też szczególnie delikatne z punktu widzenia transportu. Trzeba tylko mieć konkretny pomysł na ich zastosowanie. 
 
Należy jedynie uważać na małe pomieszczenia, ponieważ panele te są nieco wystające - wzory mogą optycznie zmniejszać przestrzeń, co nie będzie zbyt ładnie prezentowało się na małym metrażu. W takim wypadku najlepiej jest zastosować jedynie kilka paneli, tworząc z nich na przykład tło dla telewizora, albo rodzaj zagłówka do łóżka. W większych pomieszczeniach najlepiej układać z podobnych paneli całą ścianę, albo i dwie. Pomysłów jest zresztą bez liku i warto przejrzeć nieco Internet w poszukiwaniu inspiracji, albo też udać się do profesjonalnego dekoratora, który dobierze każdy element wystroju i doradzi, co będzie najlepsze. 
 
Panele 3D - gdzie kupić?
 
Panele 3D zdobywają coraz większą popularność i są w związku z tym coraz silniej poszukiwane. W wielu sklepach wciąż jeszcze nie można na nie natrafić - gdzie zatem je znaleźć? Najrozsądniej będzie przeszukać sklepy internetowe lub portale wnętrzarskie, np. www.homebook.pl, jako że w Internecie wybór jest najbardziej szeroki i można nie tylko obejrzeć przykładowe zdjęcia, ale również poczytać opinie o danym producencie, albo też porównać ceny w różnych firmach. Można ich poszukiwać także bezpośrednio u producentów, jak u w/w EHO Muteboards. Pytajmy też w większych sklepach stacjonarnych - często nawet jeśli nie są wystawione, można je zamówić z katalogu.
 
Cena paneli ściennych 3D zależy od tego, na jakie konkretnie padnie nasz wybór. Panele mogą mieć różne wymiary, a koszty być podawane za 1 metr kwadratowy, albo też za 1 panel o rozmaitych wymiarach. W każdym wypadku jednak warto je kupić, ponieważ nie tylko są znakomitą dekoracją, lecz również są bardzo funkcjonalne. Warto wiedzieć, że stanowią dodatkową izolację (co ma wielkie znaczenie na przykład dla ciepła w pomieszczeniu lub ze względów akustycznych). Znakomicie też maskują nierówności ścian, a przy tym nadają się do każdego pomieszczenia - tak pokoju dziennego, jak i sypialni, kuchni, łazienki, gabinetu czy korytarza. 
 
Materiał Partnera
 
Vote it up
149
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!