Oryginał czy zamiennik – jakie części i akcesoria GSM wybrać?

Nie wyobrażamy sobie już życia bez urządzeń mobilnych. Tradycyjne telefony komórkowe, nowoczesne i funkcjonalne smartfony czy tablety towarzyszą zarówno seniorom, jak i naszym dzieciom i służą nie tylko do rozrywki, ale także pozwalają mieć stały kontakt z najbliższymi.  
 

Urządzenia elektroniczne mają jedną wadę – czasami ulegają awariom zarówno w skutek naturalnego zużycia materiału jak i uszkodzeń mechanicznych. Pęknięty ekran, zniszczona obudowa czy inne usterki nie są dużym problemem i większość z nich możemy usunąć samodzielnie. Jeżeli Twój telefon lub tablet ulegnie awarii nie musisz od razu zanosić go do serwisu i płacić ogromnej sumy za usunięcie banalnej usterki. Warto najpierw sprawdzić ofertę sklepów specjalizujących się w sprzedaży części zamiennych do telefonów czy też tabletów, które kupisz w naprawdę okazjonalnej cenie.

Jakie części i akcesoria GSM wybierać?

W sklepach znajdziesz zarówno oryginalne części gsm do telefonów i akcesoria, jak i o wiele tańsze zamienniki. Które wybrać? Tutaj warto zastanowić się nad sensem wydawania dość dużych sum , jeżeli awarii uległ np. dość przestarzały sprzęt. W takim wypadku zakup oryginału może być nieopłacalny, a zamienniki m.in. baterii lub części serwisowe mniej znanych, ale oferujących doskonałą jakość firm pozwolą małym kosztem przywrócić pełną sprawność urządzenia i w żaden sposób nie wpłyną na jego funkcjonalność.

Części gsm

Obecnie możemy upić praktycznie każdą część także do starszych modeli urządzeń mobilnych. Daje to możliwość rezygnacji z zakupu nowego urządzenia i pozwala dodatkowo sporo zaoszczędzić. Tańszy zamiennik wcale nie musi być gorszy! W większość przypadków okaże się, że urządzenie w żaden sposób nie straci na funkcjonalność, a na zakupie tańszego zmiennika zyska nasz portfel.

Odwiedzając serwis z uszkodzonym telefonem lub tabletem zwykle usłyszymy, że wymiana części będzie kosztowała dość sporo. Czasami okazuje się, że koszt nowego wyświetlacza, gniazda ładowania, głośnika czy obudowy wraz z wymianą może być o wiele droższy niż zakup nowego urządzenia (oczywiście w przypadku sprzętów używanych lub z niższej półki cenowej). W takim przypadku, warto sprawdzić ile kosztuje uszkodzona część i czy można ją wymienić samodzielnie - w wielu modelach wymiana polega jedynie na wpięciu taśmy od ekranu lub innej części w odpowiednie gniazdo na płycie głównej urządzenia.

Doskonałej jakości części i akcesoria GSM oferuje sklep internetowy. W ofercie znajdziesz m.in. bogaty wybór wyświetlaczy, ekranów dotykowych, klawiatur, adapterów, ładowarek, części oryginalne oraz zamienniki, baterie do telefonów, pokrowce i etui, a także części i akcesoria do tabletów i konsoli do gier. Sprawdź i przekonaj się, że naprawa Twojego urządzenia nie musi być droga! Jeżeli ni chcesz samodzielnie podejmować się naprawy kup potrzebne części i udaj się do serwisu, a z pewnością sporo zaoszczędzisz.

Materiał Partnera

Vote it up
223
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!