Organizacja ślubu i wesela - samemu czy z pomocą?

Ślub i wesele to wydarzenie niezwykłe oraz wyjątkowe. Jednak zanim Para Młoda złoży przysięgę i zatańczy pierwszy taniec poprzedzi to proces wielu przygotowań. Można zlecić je profesjonalistom lub zająć się nimi samodzielnie. To z pewnością więcej stresu i pracy, ale satysfakcja z pewnością nieporównywalnie większa.
 
Zanim organizacja uroczystości się rozpocznie warto przygotować sobie dokładny plan działania. Przyda nam się planer – w formie notatnika lub aplikacji. Ta druga opcja jest funkcjonalna, bo zawsze możemy mieć ją przy sobie w telefonie i na bieżąco sprawdzić postęp prac lub coś dopisać. Na platformie Wedding.pl znajdziemy bezpłatny Organizer Ślubny, który pomoże Narzeczonym zaplanować poszczególne etapy przygotowań, sporządzić listę gości, usadzić ich przy stołach, wypisać upragnione prezenty, daty i spotkania, i to co najważniejsze – zaplanować budżet.
 
Najważniejsze to zachować spokój
 
Zadbajmy o to, aby w przygotowania zaangażowali się obydwoje przyszli małżonkowie. Razem podejmowali najważniejsze decyzje – to z pewnością pomoże szybciej uporać się z organizacją, a jednocześnie przybliży zakochanych do siebie. Warto też mieć kogoś bliskiego do skonsultowania pomysłów i doradzenia w razie potrzeby. Może to być mama, przyjaciółka lub siostra. Zaplanujmy sobie wszystkie działania nie tylko pod względem budżetu, ale też czasu. Nic tak nie stresuje jak opóźniająca się przesyłka zaproszeń czy poprawki krawieckie sukni ślubnej. Zapas czasowy pozwoli skupić się na innych ważnych rzeczach niż gaszeniu organizacyjnych pożarów.
 
Inspiruj się i spełniaj marzenia
 
W poszukiwaniu inspiracji z pewnością pomoże nam Internet. Szeroki wybór blogów ślubnych oraz portali poświęconych tej tematyce ułatwi wybór najlepszego rozwiązania. Nie podążajmy jednak ślepo za modą i trendami, znajdźmy w organizacyjnym szaleństwie miejsce na spełnienie swoich marzeń. To wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka, być może jako mała dziewczynka marzyłaś o pojechaniu do ślubu bryczką lub na rowerze lub zawsze chciałeś zaskoczyć swoją świeżo poślubioną żonę specjalnie napisaną i wykonaną dla niej piosenką? To jest właśnie ten moment, aby to zrobić. Bez względu na to, czy będzie pasowało do oprawy całego przyjęcia.
 
Materiał Partnera
Vote it up
97
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!