Zimą warto ćwiczyć na orbitrekach – sprawdź dlaczego!

Czy orbitrek jest dobrym przyrządem treningowym? Jeśli przyjrzeć się korzyściom, jakie można dzięki niemu uzyskać, to zdecydowanie tak. Mało tego, śmiało można uznać, że jest mocno niedoceniany. Sprawdźmy, jakie korzyści może przynieść osobom dbającym o utrzymanie sprawności fizycznej.
 

Podniesiesz wytrzymałość siłową

Większość standardowych ćwiczeń koncentruje się na sile, wytrzymałości lub naciągu. W przypadku orbitreku możesz połączyć dwa z wymienionych elementów i po ustawieniu odpowiedniego poziomu oporu regularnie sprawdzać się pod kątem jak najdłuższego ćwiczenia w warunkach obciążenia mięśni.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ustawić w urządzeniu mniejszy opór i trenować samą wytrzymałość lub większy i skoncentrować się bardziej na sile, ale warto używać ustawień pośrednich. Sprawdzi się to zarówno w spalaniu kalorii, jak i w trakcie przygotowań do zawodów biegowych, które mają się odbyć w trudnych warunkach terenowych.

Zaangażowanie całego ciała

Ogromną zaletą orbitreków jest fakt, że angażują one naprawdę wiele partii mięśni równocześnie. W tym samym czasie, w którym ruszają się Twoje nogi, muszą pracować także i ręce. Co ciekawe, dzięki temu nie tylko je wzmacniasz, ale i wyrabiasz sobie dobre nawyki, które przydadzą Ci się w przypadku dłuższych pieszych wycieczek, w szczególności tych w górach.

Ręce to jednak nie wszystko, w trakcie trenowania na orbitreku do pewnego stopnia ćwiczone są również mięśnie brzucha. Co więcej, poprawia się również sylwetka osoby ćwiczącej, a sama maszyna „uczy” ćwiczącego nawyku wyprostowanej postawy. Tej korzyści trudno nie docenić, zwłaszcza jeśli pracuje się na siedząco lub… gdy trenuje się bieganie.

Jak wybrać orbitrek?

Dobierając maszynę treningową, warto zwrócić uwagę na jej gabaryty oraz kulturę pracy. Istotna jest też liczba programów treningowych, dzięki którym można przeprowadzać ćwiczenia nastawione na szybkość pracy nóg lub na ich obciążenie siłowe. Warto przeglądnąć m.in. orbitreki w prosportowy.pl, gdzie łatwo znaleźć urządzenia o możliwościach dopasowanych do potrzeb zarówno amatorów, jak i sportowców.

Materiał Partnera

Vote it up
293
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!