Nowy rok – nowe wnętrze! Prosty remont mieszkania

Nowy Rok to czas postanowień i zmian. Nie wszystkich uda się dotrzymać, ale są takie, które po prostu warto przeprowadzić. Taką zmianą jest odświeżenie mieszkania – bo w ładnych wnętrzach czujemy się po prostu lepiej!
 
Remont kapitalny czy drobne zmiany?
 
Większość z nas na hasło „remont” reaguje wręcz alergicznie. Kojarzy nam się ono z bałaganem, dużymi kosztami i niewygodą. Ale remont nie musi być od razu wielki! Ba, to nawet nie musi być remont. W dobrze zaplanowanym wnętrzu wystarczy tylko dobrać kilka nowych dodatków i już widać różnicę. Ale nawet gdy w planach masz kapitalny remont mieszkania, nie musisz brać go w całości na siebie.
 
Polacy nadal lubią oszczędzać na remontach kosztem swojego urlopu i zmęczenia, a warto wiedzieć, że pomoc projektanta wnętrz może być naprawdę niewielkim kosztem – drobnych rad udzieli nam on nawet od 500 zł. Projekty całych pomieszczeń czy mieszkań oczywiście kosztują więcej, lecz nawet tu da się zauważyć, że ceny od paru lat spadają.
 
Gdzie jeszcze szukać pomocy planując remont?
 
Niezawodnym źródłem inspiracji i praktycznych porad są portale internetowe, takie jak Domolubni.pl. Tworzą je pasjonaci designu i aranżacji wnętrz, a także ludzie zajmujący się takimi rzeczami zawodowo. Często są więc prawdziwymi kopalniami wiedzy i doświadczenia. Na portalu wnętrzarskim znajdziesz najnowsze trendy, relacje z targów (może w zdjęciach wypatrzysz wymarzony mebel?), a nawet poradniki krok po kroku, jak coś zrobić. Można tam też zadać pytanie – w komentarzach pod interesującym artykułem, na Facebooku portalu lub w innym miejscu, np. przez maila kontaktowego.
 
Mam pytania, kto mi pomoże?
 
Oczywiście, najlepiej by było, gdyby pomagali nam zawsze specjaliści z danej dziedziny – ale jak już mówiliśmy, to potrafi trochę kosztować. Dlatego częściej zwracamy się o pomoc do znajomych, np. szukając sprawdzonej ekipy lub sklepu, w którym znajdziemy najlepsze meble na wymiar. Ale nie ma się co ograniczać!
 
W tzw. „globalnej wiosce”, czyli w czasach wszechobecnego Internetu, możemy mieć znajomych na całym świecie. Warto więc zapisywać się do grup na portalach społecznościowych i na fora internetowe, znajdziesz tam bowiem ludzi, którzy już przeszli swoje remonty i chętnie dzielą się wiedzą oraz doświadczeniem.
 
Mam postanowienie noworoczne, ale nie stać mnie teraz na remont
 
Nic straconego. Zacznij planować już teraz. Im wcześniej zaczniesz podejmować decyzje, tym więcej możesz zaoszczędzić! Nawet jeśli w tej chwili nie masz wystarczającej ilości gotówki, to zanim ją uzbierasz możesz wszystko przygotować i zaplanować. A w międzyczasie zaglądaj do sklepów budowlano-remontowych! W ten sposób może uda ci się kupić tapetę w promocyjnej cenie, zamiast na parę dni przed remontem w normalnej. Wyrób sobie nawyk sprawdzania gazetek i porównuj je ze swoją listą rzeczy potrzebnych do stworzenia swojego wymarzonego gniazdka.
 
Materiał Partnera
Vote it up
164
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!