Nowoczesne łazienki – sztuka i technologia

Nowe technologie tak bardzo rozgościły się w XXI wieku, że zawitały nawet do łazienki. Pod prysznicem możemy włączyć muzykę, toaleta jest wyposażona w specjalne oświetlenie, a pralkę możemy włączyć przy pomocy aplikacji w telefonie. Poza tym aranżacja łazienki coraz częściej przypomina elegancki salon, a niekiedy wręcz galerię sztuki użytkowej. Na jakie rozwiązania warto zatem zwrócić uwagę, jeżeli planujemy remont lub urządzanie łazienki?
 
Bateria termostatyczna
 
Termostat to mechanizm, który pozwala na ustawienie stałej temperatury wody. Dzięki temu nie musimy regulować ciepła przy pomocy uchwytu czy kurków, co pozwala na zaoszczędzenie wody – nawet o ok. 40%. Ma to nie tylko wymiar ekologiczny, ale również ekonomiczny: niższe rachunki za wodę sprawią, że koszt takiej baterii zwróci się nam bardzo szybko. Poza tym bateria z termostatem doskonale sprawdzi się w domach, w których są małe dzieci – niezmienna temperatura wody ustawiona na ok. 38˚C uchroni je przed przypadkowym poparzeniem.
 
Brodzik z wymiennikiem ciepła
 
To rozwiązanie również pozytywnie wpływa na zmniejszenie wykorzystania energii, a co za tym idzie – na ochronę środowiska. Zasada działania tego typu brodzika jest prosta: rury z zimną wodą są ogrzewane przez zużytą wodę, która przepływa wokół nich, zanim odpłynie do kanalizacji.
 
Panele sterujące pod prysznicem
 
Funkcje nowoczesnych kabin prysznicowych mogą wprawić w zdumienie. Chcąc włączyć deszczownicę, nie musimy już manipulować uchwytami – wystarczy wcisnąć przycisk. Na łazienkowych panelach sterowania znajdują się również takie opcje, jak np. włączenie oświetlenia czy odtwarzanie muzyki przez specjalnie zaprojektowane głośniki, odporne na wilgoć.
 
Myjąca toaleta
 
Ten wynalazek łączy w sobie właściwie 2 urządzenia: klasyczną toaletę i bidet, wzbogacony technicznymi innowacjami. Tu także możemy dopasować ustawienia do swoich preferencji – możliwe jest m.in. sterowanie strumieniem wody, włączenie ciepłego nawiewu, podświetlenie LED czy odświeżenie powietrza. Deska myjąca może być sterowana pilotem, a w nowszych modelach wystarczy zainstalowanie odpowiedniej aplikacji w smartfonie.
 
Finezja prostoty
 
Technologie to nie wszystko – warto oprawić je w nietuzinkowy design, który sprawi, że łazienka będzie nie tylko komfortowa, ale również przyjemna dla oka. Przeglądając nowoczesne projekty łazienek, można dostrzec przede wszystkim dążenie do eleganckiej prostoty, niezależnie od tego, w jakim stylu zaaranżowana jest łazienka. Pomysłowe zestawienie współgrających ze sobą kolorów, kunsztowna ceramika, niebanalne płytki do łazienki, które niekiedy są zastępowane drewnianymi panelami lub płytami betonowymi – dzięki umiejętnemu połączeniu tych elementów możemy uzyskać zachwycające wnętrze. Wiele ciekawych inspiracji możemy znaleźć w salonach wnętrzarskich, również w wersji online takich jak GrupaMO. Jest to o tyle przydatne rozwiązanie, że nie musimy dodatkowo buszować po sklepach w poszukiwaniu produktów, które nas zainteresują, ponieważ przykłady prezentowanych tam wnętrz są stworzone z zastosowaniem sprzętów dostępnych w salonie.
 
Materiał Partnera
Vote it up
179
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!