Nowoczesna mama i jej pomysły na ułatwienie sobie życia

We współczesnym świecie jedną z największych bolączek jest ciągły brak czasu. Intensywne życie zawodowe w połączeniu z obowiązkami domowymi staje się coraz bardziej uciążliwe. Sytuacja ta jest w sposób szczególny odczuwana przez kobiety, które próbują łączyć obowiązki domowe z zawodowymi

• Naczelną zasadą jest pozbycie się jak największej liczby obowiązków i podzielenie ich między innych członków rodziny. Mąż może zająć się sprzątaniem lub zakupami. Dzieci mogą z powodzeniem zmywać naczynia lub nakrywać do stołu. Wspólnie mieszkacie, więc wspólnie sprzątacie.
• Pracuj elastycznie. Jeżeli możesz, ustaw sobie godziny pracy w taki sposób, by nie kolidowały one z życiem prywatnym. Pół etatu również może być dużym obciążeniem. Pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem, nie zaś wielozadaniowym robotem. Wielu pracodawców dopuszcza możliwość pracy zdalnej, co w dużym stopniu ułatwia organizację życia.
• Idź od czasu do czasu na łatwiznę. Możesz zatrudnić kogoś do sprzątania lub prasowania. Zamiast gotować zamawiaj jedzenie z dowozem. Codzienne gotowanie w domu jest jak dodatkowy etat. Obecnie firmy cateringowe oferują zdrowe i domowe posiłki w przystępnej cenie, np. serwis pyszne.pl. Branie na siebie wszystkich obowiązków jest niewybaczalnym błędem.

Zalety jedzenia z dostawą
• Oszczędność czasu. Zamawiając jedzenie z dostawą nie tracisz czasu na bieganie po markecie, przygotowywanie posiłków i zmywanie po obiedzie.
• Urozmaicone menu. Firmy oferują dania z całego świata. Włoskie poniedziałki, japońskie wtorki i tajskie środy możesz mieć na wyciagnięcie ręki.
• Oszczędność pieniędzy. Zamiast gotować cały garnek zupy, która później dojrzewa na półkach w lodówce, możesz zamówić porcję idealną dla twojej rodziny, tak, by tygodniowe kotlety nie zalegały w lodówce. Ponadto takie rozwiązanie pozwala na spożywanie świeżych posiłków, bez konieczności odgrzewania wcześniej przygotowanych dań.
• Możliwość zamówienia do późnych godzin. Restauracje oraz firmy cateringowe pracują bardzo długo, wiele z nich przyjmuje zamówienia do 23.00, zatem nawet ci najbardziej zapracowani oraz nocne marki mogą liczyć na ciepły posiłek nawet późna porą.

Organizując życie swojej rodziny, postaraj się także nie zapominać o sobie i o własnych potrzebach. Czasami trzeba odpocząć. Zarywając kolejne noce jedynie osłabiasz swój organizm, to prowadzi do zmęczenia, zmęczona nie pracujesz efektywnie i powstaje błędne koło. Czasami najlepszym lekarstwem na przemęczenie jest chwilowy egoizm, nie miej wyrzutów sumienia, za kilka dni znów będziesz prawdziwym bohaterem.

Vote it up
627
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!