Efektywność nauki języka przez Internet [Raport Preply.com]

Efektywność nauki jest bolączką wielu osób, które podejmują naukę języków obcych. Każdy, kto takiego zadania się podejmuje chce, aby efekty nauki były osiągane w jak najkrótszym czasie i przy minimum wysiłku. Nie po to podejmuje, się naukę, aby nic z tego nie mieć. Na pamięć pozytywnie wpływają takie rzeczy jak: koncentracja, motywacja, doskonały nastrój. Nauka nie będzie efektywna, jeśli będzie się do niej zabierało jak do koniecznego i nielubianego obowiązku. Nic, co robi się pod przymusem nie przynosi w szybkim czasie oczekiwanych efektów. Dlatego tak istotną sprawą jest samo nastawienie do nauki języka obcego. Motywacja jest kluczowym elementem, który gwarantuje osiągnięcie sukcesu w nauce języka obcego.
 

Po pierwsze motywacja

Czy jest motywacja i jak ją utrzymać przez cały okres nauki języka obcego? Tego typu pytanie zadaje sobie wielu uczących się. Według definicji motywacja jest stanem, kiedy jesteśmy przygotowani do tego, aby osiągnąć pewien wysiłek. Ten wysiłek to określony cel w tym wypadku nauka języka obcego. Powody, dla którego uczymy się języków obcych są bardzo różne i zależą od indywidualnych potrzeb. Może to być na przykład wizja lepiej płatnej pracy, wyjazd zagraniczny, wycieczka zwiedzanie, poznawanie nowych kultur. Podejmując naukę języka obcego warto mieć ten swój cel główny przed oczyma i wyobrażać sobie jak to będzie, kiedy zostanie on osiągnięty. Czasami cel główny może przerażać i wydawać się zbyt daleki do osiągnięcia. W takim wypadku, aby nie stracić motywacji do nauki można swój główny cel podzielić na mniejsze cele. Po osiągnięciu każdego z nich, będzie miało się wrażenie, że cel główny jest coraz bliżej. A droga do niego nie będzie żmudna i monotonna. Najtrudniejszą rzeczą w każdym działaniu, także w podejmowaniu nauki języka obcego jest samo jej rozpoczęcie.

Najbardziej efektywne źródła nauki języków obcych.

No tak, można powiedzieć sobie – rozpocząłem naukę, jestem odpowiednio zmotywowany, ale, z jakich źródeł korzystać, aby był jak najbardziej efektywna? Jedną z najlepszych form nauki jest nauka przez Internet. Odkąd większość ludzi posiada dostęp do sieci internetowej ta możliwość uczenia się stała się dostępna dla każdego. Nie ma już znaczenia wiek, poziom wykształcenia i miejsce zamieszkania, liczą się jedynie chęci i dostęp do sieci internetowej. Po to, aby nauka języka obcego była jak najbardziej efektywna warto swoją uwagę skupić na dwóch, trzech podstawowych źródłach do nauki. W sieci jest mnóstwo propozycji dla tych, którzy chcą się uczyć się języka, nie można jednak skorzystać z każdej, a nadmiar odnośników do różnych materiałów może wręcz zniechęcić do nauki. Naukę języka najlepiej jest rozpocząć od szukania takich materiałów, którymi będziemy zainteresowani. Można oglądać filmy i słuchać muzyki w danym języku. Wszystko to sprawi, że poziom zainteresowania nauką będzie wzrastał. Oczywiście na początku najlepiej rozpocząć od najprostszych form, mogą to być na przykład bajki i filmy animowane dla dzieci. Słuchając muzyki, której gatunek lubisz staraj się przetłumaczyć tekst piosenek, a jeśli będzie to zbyt trudne to na początek choćby sam tytuł utworu. Od samego początku nauki języka obcego należy się nim otaczać i przyzwyczajać do jego brzmienia.

Efektywną formą nauki przez Internet są korepetycje online za pomocą znanego powszechnie komunikatora Skype.

Uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach nie wymaga zbyt wielu czynności. Wystarczy jedynie zarejestrować się na portalu Preply (https://preply.com/pl/angielski-przez-skype). Można to zrobić za pomocą Facebooka, bądź swojego konta pocztowego. Naukę poprzez portal rozpoczyna się od wyszukania nauczyciela, który będzie najbardziej spełniał oczekiwania, co do ceny, dostępności, metod nauki, a nawet cech charakteru. Wszystko to można sprawdzić jeszcze zanim zapisze się na lekcje. Wyszukania nauczyciela jest proste, ponieważ służy do tego specjalna, czytelna wyszukiwarka. Pomocne są także opinie, które można przeczytać na profilu nauczyciela wystawione przez innych użytkowników portalu. Teraz już tylko wystarczy opłacić lekcje i umówić się na korepetycje. Jest to efektywna forma nauki języków obcych dla każdego. Korzystają z niej zarówno osoby dorosłe, młodzież i uczniowie. Dużą zaletą jest osobisty kontakt z native speakerem i indywidualne podejście do nauki.  Z tej formy nauki można korzystać niezależnie od tego, gdzie się przebywa, wystarczy tylko dostęp do sieci internetowej. Główną przyczyną tak dużej skuteczności tej formy uczenia się języka obcego jest kontakt prawie, że osobisty z nauczycielem. Poprzez wizję i fonię nauczyciel w bardziej trafiający do ucznia sposób może swoją wiedzę przekazać. Zachodzi tu też swojego rodzaju interakcja, ponieważ zajęcia odbywają się na żywo i nauczyciel na bieżąco kontroluje to czy nauka odnosi oczekiwany skutek. W przypadku niezrozumienia jakiegoś tematu czy zagadnienia można to przerabiać do skutku.  Z tego typu lekcji można korzystać będąc na każdym poziomie zaawansowania. Rozmowy ze swoim osobistym tutorem można odbywać po to, aby po prostu poćwiczyć swój język, na przykład poprzez spontaniczną rozmowę o wszystkim po to, aby uczyć się w sposób naturalny i tak jakby przy okazji. Tego rodzaju rozmowy są niezwykle efektywne i dają o wiele więcej jak nudne, wielogodzinne siedzenie nad podręcznikiem do nauki języka. Efektywność nauki nierozerwalnie łączy się z dobrym nastrojem i sprzyjającymi warunkami do nauki. Korepetycje online to sposób na to, aby obydwa te warunki zostały spełnione.

Materiał Partnera

Vote it up
336
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!