Naprawa elewacji PCV tylko w pogodny dzień

Nie naprawiaj elewacji, jeśli temperatura na zewnątrz spadła poniżej zera. W niskich temperaturach PCW staje się kruche i może pękać, na przykład podczas przybijania
 

Możesz zdecydować się na naprawę spękanej elewacji z PCW zamiast wymienić cały panel, ale sprawdź, czy nie jest to zbyt pracochłonne.

Nie żałuj materiału, przygotowując łatę do naprawy winylowej elewacji z PCW, bo będziesz musiał pracę wykonać raz jeszcze. Łata zawsze powinna być co najmniej 10 cm dłuższa od pęknięcia, które chcesz naprawić.

Płytkie pęknięcie z łatwością naprawisz, nie zdejmując panelu elewacyjnego. Delikatnie unieś jeden brzeg pęknięcia, wprowadź tam nieco polimerowego kleju lub szpachlówki chemoutwardzalnej i przyciśnij oba brzegi.

Dopasowanie koloru
Aby zminimalizować różnicę kolorów przy zastępowaniu uszkodzonego panelu elewacji, użyj do naprawy zmienionego przez czas elementu wymontowanego z jakiejś niewidocznej części domu. W to zaś miejsce wstaw nowy element.

Gładkie cięcie
Aby uzyskać prosty, gładki brzeg w miejscu cięcia, tnij tylko na długość dwóch trzecich ostrzy nożyc. Przy całkowitym zamknięciu nożyc powstanie wystrzępiony brzeg.

Żeby dobrze trzymał
Instalując nowy panel, staraj się wbić gwóźdź jak najbliżej centrum otworu na gwoździe, ale nie w miejsce po poprzednim. Gwóźdź, który wejdzie w pełne drewno, lepiej trzyma.

Mycie elewacji
Przed lub po naprawie dokładnie zmyj elewację wodą z dodatkiem łagodnego detergentu. Zmniejszy to różnicę kolorów starych i nowych paneli. Siding z PCW można malować farbami akrylowymi. Warto wcześniej przetrzeć powierzchnię panelu drobnoziarnistym papierem ściernym.

Jasne kolory
Kupując elewację z PCW, wybieraj jasne kolory. Ciemniejsze wchłaniają więcej ciepła, co może powodować przegrzewanie i paczenie się paneli w elewacji.

Vote it up
732
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!