Najbardziej wyczekiwane nowe smartfony 2018

Za nami Mobile World Congress 2018, czyli najbardziej wyczekiwana impreza roku, podczas której prezentowane są nowe smartfony i nowości technologiczne jak prototypy urządzeń czy innowacyjne usługi. Na targach zaprezentowało się prawie 2,5 tysiąca firm, a odwiedziło je kilkaset tysięcy odwiedzających. Tegorocznym hasłem imprezy było „Creating Better Future” i wystawcy wyraźnie pokazali, że to hasło nie jest tylko pustym sloganem.
 
Targi w Barcelonie zakończyły się wprawdzie 1 marca, ale do tej pory o samej imprezie jest bardzo głośno i branża technologiczna rozpisuje się o zaprezentowanych najnowszych smartfonach, które właśnie na targach miały swoją premierę. Ale nie tylko nowe smartfony zyskały uznanie, bo targi to również miejsce do prezentowania rozmaitych gadżetów i sprzętów mających ułatwić codzienne życie – w tym roku między innymi uwagę wszystkich zwrócił innowacyjny ekspres do kawy, który pozwala zrobić kawę z naniesionym selfie, czyli selfieccino. Wróćmy jednak do smartfonów.
 
W najnowszych modelach prezentowanych na targach można zauważyć spójne dla wszystkich marek kierunki. Coraz mniejsze ramki ekranów, nacisk na proporcje 18:9, dwa aparaty, a nawet charakterystyczne wycięcie w górnej części ekranu – tak wyglądają dzisiaj najnowsze smartfony. Co istotne, takie udoskonalenia i designerskie zmiany nie są typowe tylko dla flagowych produktów, ponieważ nawet modele z niskich półek czerpią z aktualnych trendów.
 
Niezwykle promowana na targach była również technologia 5G, która i dla operatorów komórkowych ma spore znaczenie. Dzięki niej wzrośnie szybkość transferu i ilość przesyłania gigabajtów, co wpłynie na wzrost wydajności serwisów streamingowych. Do tego 5G będzie również wykorzystywane do pracy, zabawy i do dbałości o zdrowie, nie wspominając, że to właśnie ta technologia umożliwia wszelkie tzw. smart rozwiązania jak kierowanie ruchem na lotniskach i dbałość o bezpieczeństwo.
 
Nowe smartfony Sony
 
Sony całkowicie zmieniło wygląd swojego flagowca i podczas MWC 2018 zaprezentowało nową Xperię XZ2 i XZ2 Compact. Celem było położenie nacisku na nowoczesny wygląd, co osiągnięto poprzez rezygnację z kanciastej konstrukcji. Dzięki mniejszym ramkom i nieco grubszej obudowie nowe smartfony pewniej leżą w dłoni, a przy tym prezentują się elegancko za sprawą opływowego kształtu i zastosowania metalowych ramek. Dochodzi do tego świetny HDR (liczne pozytywne recenzje konsumentów i testerów), Gorilla Glass 5 oraz ciekawe rozwiązanie, jakim jest System Dynamicznej Wibracji, który analizuje dane audio i przekłada je na wibracje, również w grach.
 
Sony XZ2 dostępna jest w kolorze srebrnym, czarnym, zielonym i różowym. Telefon posiada certyfikaty IP65 i IP68. Wygląd i możliwości najnowszych urządzeń można zobaczyć i porównać na stronie japońskiego producenta: www.sonymobile.com/pl/.
 
Jednak najnowsze smartfony to nie wszystko, co zaprezentowało Sony na targach. Premierę miały również słuchawki Xperia Ear Duo z systemem Daily Assist 3, który rozpoznaje czas, miejsce i rodzaj wykonywanych czynności, podsuwając użytkownikowi informacje i przypomnienia na przykład o spotkaniach czy nawet odczyta najnowsze wiadomości. Słuchawki współpracują z inteligentnymi asystentami od Google i Apple.
 
Najlepszy i najciekawszy smartfon MWC 2018
 
Oczekiwanymi nowościami roku 2018 były smartfony Samsung Galaxy S9 i S9+. Nastrój oczekiwania podsycały pojawiające się rendery prasowe oraz wizualizacje wyglądu, a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że Galaxy S9+ został okrzyknięty najlepszym smartfonem targów za sprawą jego wyrafinowanego wyglądu, zaawansowanej kamery i wyjątkowej wydajności. Dostępne w sieci wyniki benchmarków sugerują, że nowy flagowiec jest o około 30% szybszy od swojego poprzednika. Największe usprawnienia w tym nowym smartfonie Samsunga dotyczyły fotografii i nagrań wideo – aparat ma matrycę Super Speed Dual Pixel o rozdzielczości 12 Mpix, bezpośrednio zintegrowaną z pamięcią DRAM, co pozwala na zrobienie superszybkiej serii czterech zdjęć.
 
Nie możemy nie wspomnieć o najciekawszym smartfonie zaprezentowanym na targach, a mianowicie Vivo Apex, który został nazwany smartfonem przyszłości, a to za sprawą niemal bezramkowemu wyświetlaczowi z integrowanym czytnikiem linii papilarnych i wysuwaną kamerę selfie. Według producenta stosunek wielkości wyświetlacza do rozmiaru całego przedniego panelu wynosi 98%, jednak w rzeczywistości to niecałe 91%, co i tak jest imponującym wynikiem. Emocje na targach były tym większe, że model ten przedstawiany był jako prototyp, który nie trafi do oficjalnej sprzedaży. Ostatnie doniesienia jednak wskazują, że jak najbardziej Vivo Apex będzie dostępny, nieznane są szczegóły konstrukcji, ale już wiadomo, że będzie mógł pochwalić się procesorem Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630.
 
Targi w Barcelonie trwają cztery dni i tradycją się stało, że większość producentów na ich datę wyznacza prezentację nowych smartfonów. Każdy oczekuje na flagowce, czyli najdroższe i najlepsze telefony znanych marek jak Sony czy Samsung. Jednak w gąszczu pojawiających się komunikatów prasowych informacje o premierach, odczuciach i komentarze mogą się zagubić, zatem coraz więcej producentów decyduje się na przesunięcie daty premier – w ten sposób najnowszy smartfon zyskuje własny czas medialny, tak zrobił między innymi LG i nie zaprezentowało na targach nowego flagowca.
 
Materiał Partnera
__
 
Źródła:
 
Vote it up
302
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!