Na jakie wydatki najchętniej zaciągamy pożyczki?

Szybki dostęp do potrzebnych pieniędzy zapewniają nam firmy pożyczkowe. Nierzadko oferują swoim klientom dostarczenie środków finansowych nawet w 15 minut. Czy potrafimy odpowiednio wykorzystać oferowaną nam pomoc? Na co przeznaczamy pożyczoną gotówkę? Odpowiedzi szukamy w badaniach prowadzonych przez pożyczkodawców.
 
Od czego zależy nasz cel?
 
Patrząc na wyniki poszczególnych badań, można pokusić się o wniosek, że cel zależy od wieku konsumenta oraz od płci. Według Krajowego Rejestru Dłużników BIG, dane dotyczące zapożyczeń w firmach pozabankowych kobiet i mężczyzn są do siebie zbliżone, niemal równe. Jednak w przypadku nieterminowych spłat lekko dominuje płeć żeńska.
 
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni bardzo często pożyczają pieniądze na zakup sprzętu RTV i AGD.  Jako klienci pozabankowej firmy pożyczkowej możemy zostać również odnotowani, przykładowo biorąc laptopa ze spłatą w ratach.
 
Na co pożyczone pieniądze przeznaczają kobiety?
 
Mimo stereotypów na temat szaleństw zakupowych kobiet okazuje się, że pieniądze pożyczone od instytucji finansowych wydają z rozsądkiem i odpowiedzialnie. Poza urządzeniami RTV i AGD pożyczają środki na pokrycie kosztów zakupu nowego wyposażenia do mieszkania, nieprzewidziane wydatki czy też sfinansowanie aktualnych potrzeb. Bardzo często klientami firm pożyczkowych są młode kobiety, których potrzeby skupiają się na codziennych wydatkach na jedzenie, rachunkach telekomunikacyjnych czy też opłatach za media.
 
Na co mężczyźni zaciągają pożyczki?
 
Natomiast mężczyźni większe sumy na wydatki, takie jak samochód czy mieszkanie zaciągają w bankach. Jeśli chodzi o pieniądze z firm pożyczkowych, to z reguły przeznaczają je na przyjemności. Kiedy zamarzy im się nowe kino domowe czy motocykl, wówczas zdecydują się na zobowiązanie pozabankowe. Jednak przy większych wydatkach należy zwracać uwagę na maksymalną możliwą kwotę zobowiązania, przykładowo w www.ratkomat.pl będzie to 10 000 zł.
 
Na co Polacy pożyczają pieniądze?
 
Jak już zostało wspomniane, wiele zależy również od wieku pożyczkobiorcy. Jednak według badania przeprowadzonego przez NetCredit najczęstszym powodem zaciągania zobowiązań w firmach pożyczkowych są problemy z opłaceniem bieżących wydatków. Na drugim miejscu znalazły się koszty naprawy samochodu, zaś na trzecim remont nieruchomości. Zaskoczeniem może być fakt, że na siódmym miejscu pojawiły się wydatki związane z naszym zdrowiem, a na dziesiątym wydatki związane przykładowo z kupnem prezentu. Nadzieją napawa informacja, że pożyczki na spłatę innych zobowiązań zostały wymienione dopiero jako ósma najpopularniejsza odpowiedź.
 
Kiedy nie możemy sobie poradzić z uregulowaniem zobowiązań, a nasze długi zamiast się kurczyć, wciąż rosną, wówczas warto skorzystać z pożyczki ratalnej. W ten sposób zamienimy kilka długów na jedno zobowiązanie, co ułatwi nam pokonanie kryzysu finansowego. Więcej informacji na temat pożyczek można znaleźć w porównywarkach, takich jak pozyczkowy-portal.pl.
 
Materiał Partnera
Vote it up
56
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!