Mieszkanie na lata: jakie powinno być?

Kupno własnego m4 to decyzja na lata. Wybierając nieruchomość, należy zwrócić uwagę na szereg, nie zawsze oczywistych, parametrów. Jak wybrać mieszkanie, które będzie dobrze służyło przez wiele lat? Podpowiadamy!
 
Rynek pierwotny czy wtórny?
 
Zakup nieruchomości jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania. Mieszkanie z rynku pierwotnego dłużej będzie utrzymywało swoją wartość rynkową. Mimo że nieruchomości „z drugiej ręki” łatwiej znaleźć nieco taniej, pamiętaj, że cena za metr kwadratowy to nie wszystko. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, należy liczyć się także z kosztami remontu oraz nierzadko wysokimi opłatami eksploatacyjnymi.
 
Lokalizacja
 
Atrakcyjna lokalizacja znacznie podnosi wartość nieruchomości. Wybierając mieszkanie, warto sprawdzić, ile zajmuje dojazd do pracy, szkoły lub przedszkola, a także, gdzie znajduje się najbliższy przystanek autobusowy, sklep, park czy przychodnia. Dobrze usytuowaną nieruchomość w przyszłości będzie także dużo łatwiej sprzedać.
 
Skrojone na miarę (przyszłych) potrzeb
 
Wybierając mieszkanie, warto myśleć przyszłościowo. Może się bowiem okazać, że gdy rodzina nieco się powiększy, w dwupokojowym mieszkaniu, które dotychczas spełniało wszelkie potrzeby, nagle zrobi się szalenie ciasno. Wybierając mieszkanie, zwróć także uwagę na liczbę pięter w budynku, wygląd części wspólnych (m.in. klatki schodowej), rozkład pomieszczeń w mieszkaniu oraz ich nasłonecznienie.
 
Standard wykończenia
 
Zwróć uwagę, czy deweloper zadbał o udogodnienia takie jak: winda, piwnica, komórka lokatorska, balkon lub taras, a także garaże lub naziemne miejsca postojowe, bez których obecnie trudno wyobrazić sobie komfortowe mieszkanie.
 
W wielu miastach w całej Polsce powstają nowoczesne, wielofunkcyjne osiedla mieszkaniowe w atrakcyjnych lokalizacjach i wysokim standardzie, jak np. Promenady Wrocławskie. Mieszkanie nad Odrą we Wrocławiu gwarantuje bezpośredni dostęp do nowoczesnego centrum biznesowego, strefy handlowo-usługowej oraz zielonych terenów rekreacyjnych, pozwalając zachować zdrowy balans między pracą a życiem rodzinnym.
 
Artykuł powstał we współpracy z Vantage Development S.A.
 
Materiał Partnera
Vote it up
71
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!