Między nami dobrze jest

Spektakl Doroty Masłowskiej

Zderzyłam pokolenia: języki, sposoby myślenia, funkcjonowania, inne codzienności, żeby wydobyć ten zgrzyt, ten brak czegoś takiego jak „statystyczny Polak”, brak platformy, na której to by się wszystko spotykało i moglibyśmy powiedzieć „my”. Wszystko to jest w tej sztuce dość makabryczne, przerysowane, ale wydaje mi się, że tutaj po raz pierwszy mówię coś potencjalnie dobrego. Oczywiście nie formułuję wprost żadnego pozytywnego przesłania, ale to pierwsza rzecz, którą napisałam nie pod hasłem: w jakim okropnym kraju żyjemy, a jak tu szaro! Odwrotnie, jest tu moja afirmacja bycia Polką i polskości.

Tekst: Dorota Masłowska
Reżyseria: Grzegorz Jarzyna
Scenografia: Magdalena Maciejewska
Kostiumy: Magdalena Musiał
Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Opracowanie muzyczne: Piotr Domiński, Grzegorz Jarzyna
Wideo projekcje: Cókierek, Pani K.
Obsada: Danuta Szaflarska, Maria Maj, Magdalena Kuta, Aleksandra Popławska, Agnieszka Podsiadlik, Sandra Korzeniak, Katarzyna Warnke, Rafał Maćkowiak, Adam Woronowicz, Lech Łotocki (głos z radia)

Czas trwania: 1 godz. 40 min. (bez przerwy)
Miejsce: TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8
Bilety: normalny -100 zł/ ulgowy – 60 zł/ wejściówka – 40 zł
26.06/19.00; 27.06/19.00; 28.06/19.00

28 czerwca odbędą się warsztaty otwarte wokół spektaklu „Między nami dobrze jest”. Warsztat stanowi wprowadzenie do spektaklu i adresowany jest do wszystkich widzów, bez względu na wiek. Pod okiem profesjonalnych performerów, pedagogów teatru i aktorów, poprzez działania teatralne uczestnicy zapoznają się z problematyką przedstawienia.  Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem: edukacja@trwarszawa.pl

Czas trwania: 2 godz. 30 min. (bez przerwy)
Miejsce: sala warsztatowa TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8

Vote it up
735
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!