Stwórz subtelną granicę między jadalnią i salonem

Jeżeli jedno pomieszczenie ma spełniać równocześnie funkcję salonu i jadalni, stwórz wizualną granicę między tymi dwiema przestrzeniami
 

Wykorzystaj do tego celu na przykład wykładzinę podłogową albo pokryj ściany różnymi tapetami lub farbami o innych kolorach.
Parawan tworzy wspaniałą przegrodę między przestrzenią salonu a jadalnią i może być usunięty, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Zrób taki ekran, łącząc zawiasami trzy pary przeszklonych, wąskich drzwi, na przykład do szaf. Możesz też użyć drzwi ażurowych (listewkowych), dekorując je fantazyjnymi malowidłami lub tapetą dopasowaną do wystroju wnętrza. Zwróć uwagę, aby parawan nie przewrócił się, gdy ktoś się o niego oprze.

Unikaj tłoku
Kiedy będziesz przemeblowywał jadalnię, zmierz stół i krzesła wraz z poręczami i nanieś wymiary na plan pomieszczenia. Zapewnij przynajmniej 10-centymetrowe odstępy między krzesłami (nawet z poręczami), a także między krzesłami i stołem, żeby goście nie czuli się skrępowani.

Zadbaj o własny styl

Zamontuj w drzwiach szafek oryginalne uchwyty mosiężne, kupione na przykład na pchlim targu. Jeśli polakierujesz je natryskowo lakierem poliuretanowym, nie będziesz musiał ciągle ich polerować.

Dwa w jednym

Kiedy jadalnia jest częścią rodzinnego salonu, pomyśl, w jaki sposób podzielić wnętrze, aby wyodrębnić miejsca spełniające różne funkcje. Rolę separatora z powodzeniem może spełnić jakiś mebel. Spróbuj z niskim regałem albo z niskimi szafkami ustawionymi przodem do jadalni. Możesz w nich przechowywać obrusy lub talerze. Możesz też postawić kanapę tak, aby jej przód skierowany był w stronę salonu. Jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca, ustaw kanapę i szafki „plecami” do siebie.

Vote it up
779
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!