Kiedy warto wybrać materac z pianką VISCO?

Materac, na którym śpimy powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb. Kiedy warto zainwestować w specjalne modele z pianką?
 
Materac - podstawa komfortowego snu
 
Dobry materac to podstawa komfortowego snu i duża szansa na to, że rano obudzimy się wypoczęci. Dobrą opcją jest kupno materaca wyprodukowanego z użyciem pianki o specjalnych właściwościach, która dodatkowo wpłynie na wygodę wypoczynku nocnego. Szczególne znaczenie ma to w przypadku osób z konkretnymi schorzeniami - wtedy takie akcesoria jak na przykład pianka przeciwodleżynowa mają niebagatelne znaczenie.
 
Pianka z "pamięcią"
 
Warta zauważenia na rynku jest pianka memory. Dostępna jest ona na przykład w ofercie materacy Sleepmed Hilding Anders Polska sp. z o.o. Producent oferuje model stworzony na bazie pianki VitaRest® - jest to materiał termoelastyczny, poliuretanowy. Stanowi idealne połączenie wygody i nowoczesności. Do indywidualnych cech każdego użytkownika należy temperatura ciała czy też jego ciężar. Pianka termoelastyczna będzie "zapamiętywać" te czynniki, dzięki czemu w doskonały sposób dopasuje się do ciała osoby na niej leżącej, do jego naturalnych krzywizn. Nie bez przyczyny ten produkt innowacyjny nazwać można drugą skórą. Kto odczuje pozytywne skutki korzystania z pianki? Śmiało można powiedzieć, że każdy - na co dzień często przeciążamy kręgosłup i mięśnie. Pianka podpiera nie tylko najbardziej newralgiczne miejsca jak barki czy lędźwie, ale odciąża cały tułów i kończyny. Dzięki temu wypoczynek nocny jest naprawdę efektywny. Warto też dodać, że "pianka Visco jest wyprofilowana w taki sposób, iż na poziomie materaca wyróżnić można 7 stref - każda z nich ma inny poziom twardości i odpowiada za podparcie innego odcinka kręgosłupa.
 
W dzisiejszych czasach, często prowadzimy siedzący tryb życia, nie mamy zbyt wiele ruchu, przemieszczamy się samochodami. W efekcie często nasz dzień polega na jeździe samochodem, ośmiu godzinach przy biurku i powrocie za kółkiem. Dlatego chorobą cywilizacyjną XXI wieku są zwyrodnienia kręgosłupa. Odpowiednio dobrana pianka, zapobiega zwyrodnieniom oraz łagodzi wszelkie bólowe objawy jakie mogą wystąpić. Co więcej, śpiąc na piance termoelastycznej, możemy utrzymać kręgosłup w odpowiedniej postawie, dzięki czemu dyski nie są obciążone. Tak zwana pianka leniwa pozwala także na oddychanie skóry - śpiąc na takim materacu nie obudzimy się spoceni. Termoregulacja działa tu również w drugą stronę - pianka jest tak zaprojektowana, aby przeciwdziałać wychładzaniu się organizmu w zimniejsze noce.
 
Inną kwestią jest poprawa krążenia. Podczas gdy leżymy na tego rodzaju piance, krew swobodnie krąży, a natlenienie organów zwiększa się. Struktura pianki uniemożliwia także rozwijanie się mikroorganizmów czy roztoczy - astmatycy i alergicy odetchną z ulgą. Z ciekawostek warto dodać, iż spanie na materacach produkowanych z użyciem opisywanej pianki zapobiega tworzeniu się drugiego podbródka. Dbając o komfort snu, dbamy także o swoje zdrowie i urodę.
 
Pianka przyjazna środowisku
 
Warto wspomnieć również, że pianka wysokoelastyczna (taka jak na przykład pianka Celsius-Waterlily®) może być również produktem ekologicznym. Wyżej wymieniony produkt ma certyfikat Nordic Swan Ecolabel - oznaczenie ekologiczne UE. Właściwości pianek na jakie warto zwrócić uwagę to na przykład ich produkcja z użyciem surowców nadających się do stuprocentowego recyklingu, dzięki czemu nie gromadzą się kolejne odpady. Co więcej, pianki Visco to produkty na lata - dzięki zaawansowaniu technologicznemu charakteryzują się specyficzną strukturą - nie odkształcają, nie tracą swojej elastyczności.
 
Wyjątkowe właściwości pianek Visco zostały docenione przez branżę. Uzyskały one certyfikat „Oeko Tex” – klasa I, który oznacza, że produkt może być wykorzystywany także w produkcji materacy dla niemowląt i alergików. Wśród wyróżnień wymienić warto także złoty medal „Wyrób roku 2010”, a także „Nagrodę za innowacyjność 2010” w kategorii „Produkt innowacyjny”.
 
Warto zainwestować w materac tworzony z najwyższej jakości materiałów i przy użyciu nowoczesnych technologii. Dbając o komfort snu, dbamy o swoje zdrowie, codzienne samopoczucie. Ma to niebagatelne znaczenie - poprawa jakości snu to tak naprawdę poprawa jakości życia.
 
Materiał Partnera
Vote it up
134
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!