Marihuana lepsza od papierosów?

Około 20 lat są prowadzone badania, co bardziej szkodzi: marihuana czy papierosy. Co prawda z badań wynika, że chociaż marihuana zawiera częściowo te same toksyczne substancje co tytoń to palenie jej nie wiąże się z podobnym ryzykiem dla płuc. 
 
Agencja AP uważa, że za tą różnicą stoi główny składnik THC odpowiedzialny za uczucie „haju”, jakiego doświadczają palacze, składnik ten działa przeciw  oparzeniom i może przeciwdziałać negatywnym efektom innych groźniejszych substancji zawartych w narkotyku- tak powiedział Donald Tashkin emerytowany profesor medycyny z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Pomimo wielu kontrowersji wokół marihuany, lekarze twierdzą, że jest coraz więcej dowodów na to, że palenie marihuany jest mniej szkodliwe niż palenie papierosów. Dużo danych wskazuje, że papierosy mają wiele niebezpiecznych substancji chemicznych, w tym 43 rakotwórcze, które uzależniają i powodują raka. Papierosy posiadają substancje chemiczną, czyli / formaldehyd / wysoce toksyczną, używaną do balsamowania zwłok. Według najnowszych badań z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób wynika, że papierosy zabijają 480000 Amerykanów rocznie. Palacze papierosów są narażeni na raka płuc czy choroby serca. Ogólna śmiertelność spowodowana przez palenie papierosów jest wyższa od liczby ofiar śmiertelnych z pierwszej i drugiej wojny światowej. Ofiarami papierosów są bierni palacze, których umiera 42000 rocznie. Mimo tych danych papierosy zyskują aprobatę i są sprzedawane w 293 mld papierosów rocznie na całym świecie. Marihuana natomiast zyskuje na wartości z roku na rok, bo jest przydatna w celach leczniczych. Skuteczna jest w leczeniu mnóstwa wyniszczających chorób, w tym nowotworów, padaczki i bólu.
 
Przeprowadzono badanie kliniczne, które zbadało skutki palenia marihuany i wykazało, że używanie konopi nie było związane z nowotworami płuc. Było zakładane, że zaistnieję wynik pozytywny pomiędzy użytkowaniem marihuany, a rakiem płuc i że byłoby to bardziej prawdopodobne u nałogowych palaczy. Odkryto, że nie było żadnego związku, a nawet była sugestia jakiegoś efektu ochronnego. Uniwersytet Emory w Atlancie zajął się badaniem, czy wdychanie dymu tego narkotyku nawet przez dłuższy czas, nie jest związany ze szkodliwym wpływem na czynności płuc takimi jak objętość wydechowa/ FEVI / i natężona pojemność życiowa /FEV/. Pacjenci, którzy palili jednego jointa dziennie przez 20 lat, nie doświadczyli spadku zmian w próbach spirometrycznych. Marihuana ma w sobie dużo składników, które pomagają w leczeniu np.; raka płuc- nie tylko hamuje rozprzestrzenianie się choroby, ale i niszczy komórki nowotworowe. ADHD- pomaga zmniejszyć impulsywność psychoruchową, redukuje skutki uboczne podawanych leków. Autyzm- łagodzi objawy autyzmu. Padaczka- zmniejsza częstotliwość napadów. Hiv, stwardnienie rozsiane, depresja, cukrzyca, alkoholizm. Więcej można się dowiedzieć na stronie pechy.pl
 
Materiał Partnera
 
Vote it up
143
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!