Łóżka - jak dokonać dobrego zakupu?

Komfortowy sen to nie tylko wysokiej jakości materac. Aby wykorzystać w pełni jego możliwości, trzeba też zadbać o wybór odpowiedniego łóżka. Rama i stelaż odgrywają tutaj kluczową rolę. To od nich zależy jakość łóżka oraz komfort nocnego wypoczynku.
 
Stelaż - postawa łóżka
 
Choć go nie widać, tak naprawdę to od stelażu w znacznym stopniu zależy wygoda łóżka. - Wielu klientów jest zaskoczonych tym faktem. Zakładali, że wystarczy kupić dobry materac, aby spać zdrowo i komfortowo. To prawda, że jest on podstawą, ale tylko odpowiednio dobrany stelaż pozwoli w pełni wykorzystać możliwości materaca - podkreśla konsultant sklepu z materacami i łóżkami Materace-dla-Ciebie.pl.
 
Jak wybrać dobry stelaż? Tego rodzaju wyroby dzielą się zasadniczo na trzy kategorie, a mianowicie stelaże nieregulowane, modele z regulacją ręczną oraz sterowane elektrycznie. Nie trudno się domyślić, że najdroższe pozostają te ostatnie. Ich zakup przekłada się jednak na najwygodniejszy sen i komfortowy wypoczynek, którym można delektować się latami. Najpopularniejsze pozostają jednak stelaże bez regulacji. Wyposażone w nie łóżka także mogą być wygodne.
 
Podczas wybierania odpowiedniego modelu, warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano deski. Sprawdza się tu przede wszystkim drewno bukowe, wykazujące się znaczną elastycznością. Taki stelaż bardzo dobrze współpracuje z popularnymi obecnie materacami piankowymi czy lateksowymi.
 
Rama też ma znaczenie
 
Rama łóżka to najbardziej wizerunkowa część tego mebla. Nie dziwi zatem, że najczęściej to właśnie jej poświęca się najwięcej uwagi. Ponadczasowym i wciąż chętnie wybieranym rozwiązaniem są ramy z drewna litego oraz materiałów drewnopodobnych. Różnego rodzaju sklejki należą do preferowanych materiałów wykonania łóżka, ponieważ są tanie i dosyć lekkie. W praktyce coraz częściej okazują się także równie trwałe, co drewno lite. Nowoczesne technologie pozwalają bowiem tworzyć ramy łóżka z różnych sklejek. Istotna jest również grubość takiej deski.
 
Sporym zainteresowaniem cieszą się też łóżka tapicerowane. Ich ramę pokrywa się tkaniną, najczęściej jest to skóra, choć spotyka się także inne materiały. Obszyte w ten sposób ramy najczęściej występują z zagłówkami. Konsumenci cenią sobie takie rozwiązania, ponieważ są praktyczne na co dzień. Można się oprzeć bez używania poduszek, a materiał łóżka jest bardzo przyjemny w dotyku.
 
Nieco nowocześniejszą alternatywą pozostają łóżka kute. Pasują między innymi do nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych wnętrz. Dzieciom z kolei poleca się ramę z bokami, zwiększającymi bezpieczeństwo. Jeżeli w sypialni nie ma zbyt wiele wolnej powierzchni, warto rozważyć zakup wyższego łóżka z pojemnikiem na pościel oraz inne akcesoria.
 
Łóżka z zagłówkiem bądź bez
 
Zagłówek nie jest niezbędnym elementem łóżka. Mimo to większość klientów decyduje się na jego dołączenie. Trudno się dziwić, ponieważ jest on nie tylko estetycznym, ale i bardzo praktycznym dodatkiem. Zapewnia użytkownikom oparcie, jeżeli chcą poczytać przed snem lub pooglądać w łóżku telewizję. Bardziej funkcjonalny będzie wyższy zagłówek, ten niski stosowany jest dosyć rzadko. Ułatwia jednak postawienie łóżka na przykład pod półkami, zawieszonymi na ścianie. Spotyka się także modele zagłówków wyposażonych w dodatkowe półki, na którym układa się książki, zdjęcia czy stawia nocną lampkę. Bardzo popularne są łóżka z tapicerowanymi zagłówkami, które są przyjemne w dotyku. Nie tylko ładnie wyglądają, ale są też bardzo praktyczne.
 
Materiał Partnera
Vote it up
128
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!