Korekcja wzroku? Tylko laserowo!

Postęp cywilizacyjny, a co za nim idzie – długotrwałe wpatrywanie się w ekran telewizora czy monitora spowodowały i rzadkie wychodzenie na świeże powietrze, stworzył idealne warunki do rozwoju różnego rodzaju wad wzroku. Na szczęście również postęp w dziedzinie medycyny sprawił, że obecnie leczenie tego typu schorzeń nie jest już problemem. Czy wkrótce okulary i soczewki kontaktowe odejdą do lamusa?
 
Dlaczego laser? 
 
Noszenie okularów czy soczewek kontaktowych może być uciążliwe. Parowanie, codzienne zakładanie i ściąganie... Na szczęście coraz większą popularnością cieszą się zabiegi laserowej korekcji wzroku. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to ze skuteczności tej metody, a także z faktu, że laser jest zawsze sterylny, powoduje mikroskopijne nacięcia i jest bezbolesny. Krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm można szybko wyleczyć za pomocą laserowej wiązki światła, którą lekarz nadaje prawidłowy kształt rogówki. Dzięki temu wiązka światła wpadająca do oka skupia się w siatkówce, a nie przed lub za nią. Ważne jest aby przed badaniem wykonać odpowiednie badania, aby odpowiednio dobrać wiązkę światła oraz metodę laserowego zabiegu, a tych jest kilka. Co ciekawe, zabieg odbywa się bezdotykowo, pacjent otrzymuje dodatkowo miejscowe znieczulenie, więc wszystko jest całkowicie bezbolesne i komfortowe. Również czas trwania zabiegu szokuje – leser koryguje 1 dioptrię w zaledwie 1,5 sekundy! 
 
Laserowa korekcja wzroku – dla kogo? 
 
Zabieg laserowej korekcji wzroku można wykonać na pacjentach, którzy ukończyli 21 rok życia, a ich wada wzroku jest stabilna. Ponadto leczyć tym sposobem można krótkowzroczność do -8 dioptrii oraz dalekowzroczność do +4 dioptrii. Tyczy się to również krótkowzroczności i dalekowzroczności z astygmatyzmem.
 
"Laserowa korekcja wad wzroku polega na precyzyjnym wymodelowaniu kształtu rogówki oka tak, aby wpadające promienie świetlne były skupiane dokładnie na siatkówce, co jest warunkiem powstania wyraźnego obrazu. Parametry wiązki światła laserowego, używane do korekcji, są każdorazowo, indywidualnie dobierane dla każdego oka, w zależności od występującej wady wzroku. Dlatego też istotną składową sukcesu laserowej korekcji wad wzroku jest prawidłowo wykonane badanie kwalifikacyjne." - podkreślają specjaliści z serwisu tourmedica.pl.
 
Przygotowanie do zabiegu i przeciwwskazania
 
Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, jednak jego skuteczność w dużej mierze zależy od odpowiedniego przygotowania się pacjenta do operacji. Przede wszystkim na około miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać noszenia soczewek kontaktowych. Dwie doby wcześniej trzeba zaprzestać picia alkoholu oraz wszelkich napojów zawierających kofeinę, a w dniu zabieg zadbać o szczególną higienę włosów i twarzy ze szczególnym uwzględnieniem oczu. Warto także zrezygnować z makijażu. W przypadku występowania przeziębienia, opryszczki lub miesiączki koniecznie należy przesunąć termin zabiegu. Ponadto nie powinno się go wykonywać w przypadku nieleczonej cukrzycy, schorzeń tarczycy, stanów zapalnych oczu, wszczepionego rozrusznika serca, niektórych schorzeń stomatologicznych, hematologicznych czy laryngologicznych. 
 
Materiał Partnera
 
Vote it up
111
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!