Lampy najlepsze do sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym domownicy mogą czuć się swobodnie i cieszyć się prywatnością. W pomieszczeniu tym przebywa się głównie w nocy, jednak nie oznacza to, że oświetlenie w sypialni można traktować po macoszemu - wręcz przeciwnie, dobrze dobrane elementy oświetlenia sprawiają, że wypoczynek będzie efektywniejszy, a romantyczne chwile - przepełnione zmysłowością.
 
Lampka stołowa niezastąpiona przed snem
 
Wiele osób nie wyobraża sobie, by przed snem zrezygnować z czytania. Często jest to jedyna chwila w ciągu dnia, gdy ma się okazję zatopić się w lekturze i nadrobić zaległości w literaturze. Aby czytanie przed snem było bezpieczne dla oczu, powinno się pamiętać o dobrym oświetleniu. Jeżeli chce się czytać bez konieczności wychodzenia z łóżka, można postawić na praktyczne i wygodne lampki stołowe, idealne na nocny stolik.
 
Lampy stołowe do czytania powinny dawać dość silne światło o ciepłym odcieniu, które nie męczy wzroku i jednocześnie dobrze oświetla kolejne strony lektury. Dobrym wyborem są lampki bez abażurów, zbytnio rozpraszających światło. Lepiej jest podstawić na fantazyjne oświetlenie, na przykład z transparentną obudową i nóżką w stylu glamour.
 
Kinkiet budujący intymność
 
Lampy do sypialni obejmują również kinkiety. Jeżeli sypialnia jest mała, może brakować w niej miejsca na ustawienie nocnego stolika. Kinkiet wiesza się na ścianie, dzięki czemu oszczędza się miejsce. Ponadto kinkiet z abażurem lub obudową w kolorze przyciemniającym i rozpraszającym światło sprawdzi się w sypialniach zajmowanych przez pary. Subtelne, romantyczne oświetlenie pozwoli zbudować intymną atmosferę i podgrzać atmosferę w sypialni. Kinkiet przyda się również, gdy zakochani zechcą obejrzeć w łóżku film lub inaczej spędzić czas przed snem.
 
Funkcjonalna sypialnia, czyli pomieszczenie wykorzystywane przez cały dzień
 
W wielu mieszkaniach, zwłaszcza niedużych, sypialnia jest wykorzystywana nie tylko w ciągu nocy. Często jest to pomieszczenie połączone z garderobą, domowym biurem lub salonem. Panie domu nierzadko w sypialni prasują pranie, a panowie często wykonują obowiązki, jakich nie zdążyli zrobić przed wyjściem z pracy. Jeżeli sypialnia jest częścią salonu, w ciągu dnia zmienia się w miejsce zabaw dla dzieci, spożywania posiłków lub wspólnego oglądania telewizji. Aby pomieszczenie to było funkcjonalne w takich przypadkach, warto pamiętać o oświetleniu różnego typu. W długie, zimowe wieczory niezastąpione będą duże żyrandole, w w nocy w ich miejscu lepiej sprawdzą się nieduże kinkiety. Jeżeli chce się znaleźć różne rodzaje lamp do sypialni, warto poznać ofertę Lunares.pl - nowoczesne oświetlenie.
 
Materiał Partnera
Vote it up
257
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!