Kupno nowego mieszkania w Krakowie – od czego zacząć?

Jeżeli zdecydowałeś się na nowe mieszkanie w Krakowie, pozostaje tylko wybrać lokalizację, metraż i rozkład mieszkania. Zadanie to okazuje się jednak dużym wyzwaniem, dlatego podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze nieruchomości.
 
Zanim rozpoczniesz poszukiwania mieszkania, sprecyzuj swoje oczekiwania w stosunku do lokalizacji, wielkości i rozkładu mieszkania. W ten sposób zawęzisz poszukiwania i zaoszczędzisz sporo czasu.
 
Metraż i rozkład mieszkania – postaw na funkcjonalność
 
Jeżeli chodzi o nowe mieszkania w Krakowie, to deweloperzy proponują nieruchomości o różnych metrażach. Przykładowo w ramach inwestycji U Przybyszewskiego realizowanej przez EKOPARK w dzielnicy Bronowice dostępne są mieszkania o powierzchni od 37 do 152 m kw. Ten sam krakowski deweloper proponuje mieszkania o metrażu od 39 do 84 m kw. w ramach inwestycji Morelove, która powstaje w prestiżowej dzielnicy – Woli Justowskiej. Obok wielkości mieszkania, uwagę warto zwrócić także na rozkład pomieszczeń. Nie każde mieszkanie powstające w ramach inwestycji może mieć optymalny układ pomieszczeń – niektóre nowe mieszkania w Krakowie są nieustawne, ale tę niedogodność deweloper rekompensuje niższą cena. Zastanów się, czy zależy Ci na doskonałym rozkładzie pomieszczeń, czy też jesteś w stanie zaakceptować drobne niedogodności (np. kuchnia w głębi mieszkania zamiast tuż za progiem) w zamian za niższą cenę.
 
Lokalizacja, cena i jakość, którą za nią otrzymujesz
 
Z lokalizacją nieruchomości ściśle wiąże się jej cena. W prestiżowych, dobrze zlokalizowanych dzielnicach ceny mieszkań są wyższe. Nowe mieszkania w Krakowie różnią się także standardem. Deweloperzy starają się sprostać oczekiwaniom inwestorów i dlatego też stawiają na szereg sprawdzonych rozwiązań. Przykładowo mieszkańcy osiedla Morelove od EKOPARK mogą skorzystać z następujących udogodnień: strefy fitness, zewnętrznej siłowni, sauny, strefy relaksu, pokoju zabaw dla dzieci i zewnętrznego placu zabaw. Nowe mieszkania w Krakowie często są położone w zielonych okolicach. Przykładem może być osiedle 7 Życzeń, które powstaje w dzielnicy Bronowice. Deweloper – EKOPARK – zadbał, aby przyszli mieszkańcy mogli cieszyć się bliskością natury. Więcej na https://www.ekopark.pl/porady/nowe-mieszkania-krakow/
 
Na którego dewelopera się zdecydować?
 
Wybór dewelopera również ma znaczenie – od jego wiedzy, doświadczenia i solidności zależy jakość całego obiektu. Krakowski deweloper EKOPARK ma w swoim portfolio 25 inwestycji – każda okazała się sukcesem. Finansowe bezpieczeństwo gwarantuje fakt, że EKOPARK jest częścią Grupy Kapitałowej Sobiesław Zasada, która jest jedną z najstarszych rodzinnych firm działających na terenie Polski. Wszystko to sprawia, że klienci, którzy zdecydują się na nowe mieszkania w Krakowie od EKOPARK, mogą być spokojni.
 
Materiał Partnera
Vote it up
89
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!