Kuchnia otwarta na salon. Zasady aranżacyjne

Rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością, czyli kuchnia otwarta na salon, jest opcją bardzo nowoczesną i praktyczną. Wiele osób zastanawia się jak urządzić tego typu strefę, aby maksymalnie wykorzystać możliwości, które daje. Połączenie salonu i kuchni może być bardzo ciekawe oraz funkcjonalne – pod warunkiem, że będziemy trzymać się kilku istotnych zasad.
 
Kuchnia otwarta na salon sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich mieszkaniach, które chcemy optycznie powiększyć. Mimo to, źle rozplanowana, może działać odwrotnie, wzmagając wrażenie ciasnoty i zagracenia. Właśnie dlatego urządzając te dwie strefy, należy pamiętać o dużej liczbie zamykanych szafek. Minimalistyczne rozwiązania są tutaj niezbędne – bez nich doprowadzimy do efektu chaosu i bałaganu. W tym celu można zainwestować w gładkie, nowoczesne fronty, albo tradycyjne, drewniane szafki z umieszczonymi gdzieniegdzie przeszkleniami. Wszystko zależy od naszego gustu, jednak w kuchni otwartej na salon należy zadbać przede wszystkim o to, aby zbyt wiele przedmiotów i sprzętów AGD nie znajdowało się na wierzchu.
 
Oprócz tego, warto zadbać o stylistyczną spójność pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami. Skoro decydujemy się na ich połączenie, muszą posiadać pewne elementy wspólne. Nie oznacza to, że jesteśmy zmuszeni zastosować wszędzie taką samą kolorystykę. Wręcz przeciwnie, jeżeli nie chcemy używać tych samych barw, możemy postawić na podobne dodatki, fakturę mebli, czy styl całego wyposażenia. Jednak zdecydowanie należy unikać łączenia dwóch zupełnie odległych od siebie stylistyk, czyli np. bardzo nowoczesnej, minimalistycznej kuchni, z bogato zdobionym salonem w stylu tradycyjnym. Elementy wspólne są czymś niezbędnym w takiej przestrzeni, dlatego najlepiej traktować ją jako jedno, spójne pomieszczenie podzielone na dwie, zależne od siebie strefy.
 
Meble, które tworzą wyjątkowy nastrój
 
Ogromną rolę odgrywają meble. Dość duża ilość miejsca daje nam pole do popisu i możliwość zastosowania rozwiązań nieosiągalnych w typowej kuchni zamkniętej. Możemy sprytnie wykorzystać uzyskany metraż i stworzyć miejsce nie tylko modne, ale i funkcjonalne. Jedną z najlepszych opcji w tego typu aranżacjach jest możliwość umieszczenia baru, wyspy lub półwyspu kuchennego. To doskonałe miejsce na posiłki w rodzinnym gronie i spotkania z przyjaciółmi, pozwalające na przygotowywanie potraw, pozostając w stałym kontakcie z osobami przebywającymi w salonie. Do każdego baru lub półwyspu niezbędne będą stylowe hokery, czyli wysokie taborety, które dodadzą wnętrzu wyjątkowej elegancji i nowoczesności.
 
Szeroki wybór designerskich hokerów oraz innych mebli od polskich, cenionych na świecie projektantów, oferuje internetowy salon meblowy Euforma. Wyspa lub bar w połączeniu ze stylowymi taboretami dodadzą nieco lekkości i wyraźnie oddzielają salon od pomieszczenia kuchennego. Dbając o zachowanie stylistycznych punktów wspólnych pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami, wybierając odpowiednie, wysokiej jakości meble i nie dopuszczając do tego, aby całość była zbyt zagracona, możemy uzyskać ładne, praktyczne i przytulne wnętrze.
 
Materiał Partnera
Vote it up
85
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!