Jaki krem ceramidowy będzie odpowiedni dla twojej skóry? Podpowiadamy!

Ceramidy to związki, które można znaleźć w różnego rodzaju kosmetykach. Ze względu na cenne właściwości producenci starają się tworzyć coraz to nowe produkty. Sprawdź, kiedy warto sięgnąć po ceramidy i jaki krem będzie odpowiedni dla twojej skóry!
 
Codzienna pielęgnacja powinna składać się z kilku kroków. Jednym z nich warto, żeby był krem, który nawilży skórę i sprawi, że będzie się ona prezentować zdecydowanie lepiej. Sprawdź, czy w twoim przypadku sprawdzi się krem ceramidowy i jeśli tak, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru.
 
Czym są ceramidy i dlaczego jest to częsty składnik w kremach?
 
Ceramidy to związki, które niezwykle często wykorzystywane są w kosmetykach. Substancje te zaliczane są do lipidów i pełnią niezwykle ważną funkcję, jaką jest tworzenie bariery ochronnej. Czasami jednak zdarza się, że ich ilość w skórze jest zaburzona, co prowadzić może do nadmiernej suchości.
 
Do ubytku ceramidów dochodzi głównie za sprawą niesprzyjających czynników zewnętrznych takich jak nadmierne promieniowanie UV czy częste zmiany temperatury. Co więcej, nieprawidłowa budowa bariery ochronnej może być również spowodowana upływającym czasem bądź zaburzeniami hormonalnymi.
 
Dla jakiej cery najlepiej sprawdzi się krem z ceramidami?
 
Każdy rodzaj skóry, niezależnie od rodzaju, potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Sprawdź, co możesz zyskać, stosując dobrej jakości krem z ceramidami!
 
Cera sucha
 
W przypadku cery suchej bariera ochronna jest często zaburzona. Co więcej, skóra jest naprawdę cienka, co powoduje, że łatwiej ulega różnego rodzaju uszkodzeniom i podrażnieniom.
 
Z pomocą przychodzi krem ceramidowy, który zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie. Warto zadbać tutaj o dodatkowe substancje takie jak olejki roślinne, które sprawią, że skóra będzie nawilżona jeszcze lepiej.
 
Cera dojrzała
 
W przypadku skóry dojrzałej krem ceramidowy jest również doskonałym rozwiązaniem. Jego regularne stosowanie spłyci zmarszczki i doda skórze elastyczności. Tego  rodzaju kosmetyk powinien zawierać dodatkowo witaminy A i E oraz kwas hialuronowy – działanie nawilżające i przeciwzmarszczkowe zostanie dodatkowo wzmocnione.
 
Cera tłusta
 
W przypadku cery tłustej warto włączyć do swojej codziennej pielęgnacji krem ceramidowy i stosować go wieczorem. Dzięki temu skóra będzie mogła się zregenerować w czasie Twojego snu, co obniży poziom wydzielanego sebum. Dodatkowo dzięki wzmocnionej barierze powstawać będzie mniejsza liczba niedoskonałości.
 
Kiedy najlepiej sięgnąć po krem ceramidowy?
 
Krem ceramidowy doskonale sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym. To wtedy skóra jest najbardziej narażona na działanie niekorzystnych warunków takich jak niska temperatura czy wiatr. W wyniku tego skóra staje się niezwykle sucha, szorstka i podatna na łuszczenie. Dodatkowo możesz odczuwać irytujące pieczenie.
 
Bariera ochronna jest wówczas zaburzona, więc krem ceramidowy to doskonałe rozwiązanie. Pamiętaj jednak, by sięgać po produkty wysokiej jakości, w których ceramidy znajdują się w dużym stężeniu. Tylko wtedy możesz osiągnąć oczekiwane rezultaty i zdecydowanie poprawić stan swojej cery.
 
Krem do pielęgnacji ciała – rozwiązanie dla przesuszonej skóry
 
Na rynku dostępne są również kremy ceramidowe do pielęgnacji ciała. Sprawdzą się one doskonale, jeśli twoja skóra jest nadmiernie przesuszona. Badania sugerują, że stosowanie tego rodzaju produktów regularnie zwiększa nawilżenie skóry nawet o 70%! Tego rodzaju kosmetyki możesz stosować cały rok, jednak szczególnie warto po nie sięgać w okresie jesienno-zimowym, gdy utrata wody poprzez wodę jest zwiększona ze względu na czynniki zewnętrzne.
 
Krem ceramidowy to doskonałe rozwiązanie niezależnie od tego, jaki typ cery posiadasz. Sięgaj po nie, gdy czujesz, że twojej skórze brakuje nawilżenia i towarzyszy ci uczucie ściągnięcia i pieczenia. Zapoznaj się z powyższym artykułem i zdobądź niezbędną wiedzę na temat tego cennego składnika!
 
Materiał Partnera
Vote it up
Oceń!
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!