Kredyt i pożyczka gotówkowa przez Internet, czyli wszystko co warto o niej wiedzieć

Instytucje finansowe udzielające pożyczek pozabankowych przyzwyczaiły nas do tego, że pomoc gotówkową możemy otrzymać przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu. W ich przypadku nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach czy formie zatrudnienia. Umowę dostajemy na maila, a pieniądze na konto nawet po kilku minutach. Czy kredyt gotówkowy można również otrzymać w prosty i szybki sposób? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.
 
Kredyt tylko przez Internet – czy to w ogóle możliwe?
 
Banki mają dużo większe wymagania odnośnie przyznawania kredytów. W większości przypadków udzielają kredytów na dużo większe kwoty. Do uzyskania kredytu często potrzebne jest zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu. Często jest też wymagana obecność potencjalnego kredytobiorcy w placówce bankowej. Jednak mając dobrą historię kredytową i zdolność kredytową możemy z łatwością zaciągnąć kredyt przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu.
 
Zarówno o kredyt gotówkowy jak i pożyczkę bez zaświadczeń, możesz wnioskować online np. na platformie https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-gotowkowy/.
 
Jakie są różnice między pozabankową pożyczką przez Internet a kredytem online?
 
Pożyczka i kredyt często uznawane są za synonimy. Jednak z całą pewnością nie oznaczają tego samego. Przede wszystkim kredytu może udzielić wyłącznie bank. Pożyczek udzielają nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe i osoby prywatne.
 
Oto kilka najważniejszych różnic:
 
1. Umowa: w przypadku kredytu musi być zawarta na piśmie. Umowę pożyczki można zawrzeć ustnie.
 
2. Historia kredytowa: bank, udzielając kredytu, mam obowiązek sprawdzić historię kredytową w bazie BIK. Pożyczkodawca może, ale nie musi tego robić.
 
3. Zdolność kredytowa: przy kredycie jest dokładnie analizowana i wpływa na decyzję o jego przyznaniu. Przy pożyczce bywa różnie - dużo zależy od pożyczkodawcy.
 
4. Wysokość pożyczanego kapitału: kredyt może być udzielony na bardzo wysokie kwoty. W przypadku pożyczki górną granicą jest kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 
Kredyt online otrzymasz z łatwością, jeżeli posiadasz w danym banku np.: konto osobiste lub miałeś już kredyt. Bank na tej podstawie jest w stanie sprawdzić Twoją zdolność i dopasować specjalnie dla Ciebie ofertę kredytu. W przypadku pożyczki internetowej pewność, że dostaniesz wsparcie finansowe jest znacznie większa.
 
Wszystko za sprawą wspomnianej już weryfikacji potencjalnych pożyczkobiorców. Banki ze względu na specyfikę swojej działalności, liczne obostrzenia prawne oraz tzw. ryzyko kredytowe, dużo baczniej “przyglądają się” wszystkim swoim klientom, co może skutkować tym, że duża część z nich otrzyma odmowę udzielenia finansowania.
 
Pożyczkodawcy (instytucje pozabankowe) są w tej kwestii bardziej liberalni, dzięki czemu otrzymanie ich finansowania będzie dla Ciebie dużo prostsze.
 
Materiał Partnera
Vote it up
146
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!