Kosmiczny materac – technologia nie z tego świata

Za każdym razem gdy zasypiamy i budzimy się nasze ciało wymaga możliwie jak największego komfortu, bowiem warunkuje to naszą gotowość na kolejne zmagania w nowym, pełnym wrażeń dniu. Praca i inne obowiązki wielu z nas kładą na łopatki, dlatego warto, by pod nimi znajdowało się coś, co da nam odpowiednią wygodę. Bynajmniej nie wystarczy sama estetyka posłania. Jakość materaca jest kluczowa, by z przespanej nocy lub popołudniowej drzemki czerpać prawdziwą ulgę oraz przyjemność.
 
Alternatywa jest potrzebna
 
Jeśli borykasz się ze złym snem związanym z rodzajem materaca lub znasz osobę, która ma takie problemy, prawdopodobnie ich sedno zamyka się w słowie „nacisk”. Otóż to właśnie nacisk części ciała na konkretne obszary materaca o nieodpowiedniej budowie może wywoływać zdrętwienie, a nawet ból okolic ciała, które leżą w konkretnym miejscu. Długotrwałe narażenie się na taki dyskomfort może być opłakane w skutkach. Należy mieć też na uwadze, że jeśli chodzi o materace do spania, ceny są bardzo wysokie, dlatego jest to raczej wybór jednorazowy. Popełniając błąd, zwykle skazujemy się tym samym na lata korzystania z czegoś, co może nam rujnować nie tylko pojedyncze noce i poranki, ale też stopniowo szkodzić zdrowiu, co potwierdzą specjaliści, szczególnie kręgarze. Wśród standardowych, najtańszych materacy bardzo nietrudno o taki, który nie będzie spełniał dobrze swojego zadania. Co innego można jednak powiedzieć o materacach firmy Tempur.
 
Materac z przeszłością między gwiazdami
 
Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków i mamy kolejny dowód na to, że to prawda. Pierwsze wysoko wyspecjalizowane materace były szczególnym przedmiotem badań NASA przeznaczonym dla astronautów, ponieważ w stanie nieważkości niezbędna jest zupełna kontrola nad rozłożeniem ciśnienia oraz ciężaru. Produkty firmy Tempur są bezpośrednim następstwem odkryć poczynionych przez NASA, udoskonalonym w celu dopasowania do potrzeb konsumentów. Mogą się one więc pochwalić certyfikatem Fundacji Kosmicznej.
 
Nowoczesna technologia
 
Dotychczasowe materace można podzielić głównie na  piankowe i sprężynowe. W obu przypadkach nie można jednak mówić o wysokim komforcie wypoczynku – obie konstrukcje stanowią zagrożenie dla naszych pleców i kończyn, a przede wszystkim mogą nam nie zapewnić wypoczynku, na który zasługujemy. Dzieje się tak w wyniku drgań, które podczas ruchu trafiają na sprężyny lub piankę. W materacach Tempur mamy do czynienia z termoelastycznymi komórkami połączonymi w ogromną sieć pozbawioną wolnych przestrzeni gromadzących powietrze. Dzięki temu mogą dostosowywać się płynnie pod wpływem nacisku, zawsze powracając do wstępnego kształtu bez generowania zbędnej energii wpływającą na śpiącą osobę.
 
Co się zmieniło?
 
Badania wykazały, że technologię zastosowaną pierwotnie przez NASA można udoskonalić, nad czym pracował i pracuje nadal wyspecjalizowany personel, który tworzy kolejne kolekcje materacy, poduszek i innych produktów, które wyciszają sen i pozwalają na pełny relaks. Dobry szef kuchni nie zdradza swoich najlepszych przepisów, a Tempur w trosce o utrzymanie ekskluzywnej jakości utrzymuje w tajemnicy sposób wytwarzania swoich nieprzeciętnych materacy. Pochodzą one ze Stanów Zjednoczonych i Danii, gdzie w warunkach ścisłej kontroli odbywa się produkcja pod czujnym okiem ekspertów.
 
Kosmiczne zalety
 
Zupełny komfort i elastyczność materiału zapewniona jest przez specyficzną strukturę. Komórki, z których zbudowany jest materac są bowiem otwarte. Oznacza to, że liczba ich punktów podparcia jest nieograniczona. Właśnie to daje równomierne warunki leżenia na całej powierzchni, ograniczając zupełnie oddziaływanie negatywne na ciało śpiącego. Powiedzieliśmy już sobie, że kiedy mamy na myśli materace, cena jest parametrem, który może determinować nasz komfort. W przypadku zwykłych piankowych lub sprężynowych materacy ich wymianę zaleca się raz na 7 lat, a w zależności od jakości czas ten może się skracać. Tempur natomiast daje aż 15-letnią gwarancję na swoje produkty, które w tym czasie nie mają prawa utworzyć zagłębień i miejsc, które wpłynąć mogłyby na nasze samopoczucie.
 
Kolekcja komfortu
 
Termoelastyczna technologia to nie tylko materace – w końcu odpoczywamy nie tylko podczas snu, a nawet gdy śpimy, poduszka wydaje się nieodzowną częścią rytuału i słusznie. Najważniejsze jednak, by dać odpoczywającemu odpowiednie warunki podtrzymania głowy. Warunki jednak dyktuje klient – na stronie http://pl.tempur.com/materace/ można obejrzeć katalog, w którym dostępne są liczne opcje przedstawiające poszczególne warianty zarówno materacy, jak i akcesoriów i poduszek. Poduszki występują w dwóch głównych grupach – Kolekcja Tempur Klasyczny Komfort oraz Kolekcja Tempur Ergonomiczne Podparcie. Ta pierwsza ma za zadanie pozostać sprężysta przez bardzo długi czas. Główną zaletą bowiem takich poduszek jest fakt, iż nie uświadczymy w nich wgnieceń po głowie, jak w przypadku zwykłych, wypełnionych pierzem lub pianką. Idealne dopasowanie do głowy i twarzy daje odczuwalne rezultaty już od pierwszej nocy spędzonej z termoelastyczną siecią komórek. Druga kolekcja obejmuje produkty dla wymagających klientów, którzy wiedzą dokładnie czego chcą. Są to bowiem poduszki wyprofilowane do poszczególnych pozycji snu, w których dana osoba najbardziej lubi leżeć. Taka personalizacja pozwala na jeszcze lepsze rezultaty.
 
Mamy duże szczęście być jednym z ponad 90 krajów, w których aktywnie działa dystrybucja produktów firmy Tempur. Obecnie jej siedziba znajduje się w Lexington, USA w stanie Kentucky. Choć ceny materacy mogą wstępnie zaskoczyć kogoś, kto zabłądzi w gąszczu różnych opcji na stronie internetowej, należy pamiętać, że za tą kwotą stoi aż 167 lat badań nad rozwojem i doskonaleniem. O tym, że warto świadczą również słowa zadowolonych klientów, także z Polski, którzy nie szczędzą spontanicznych pozytywnych wypowiedzi na temat materacy Tempur. Często zdarzają się również wyjątkowo korzystne promocje, dlatego warto śledzić bieżące nowości i informacje.
 
Materiał Partnera
Vote it up
95
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!