Kosmetyki z Anglii – co warto zamówić i jak przesłać do Polski?

W Anglii możemy kupić mnóstwo kosmetyków marek niedostępnych w Polsce, ponadto wybór produktów znanych, światowych firm jest tam większy niż w naszym kraju. Na co warto zwrócić uwagę, jeśli chcielibyśmy wysłać je do Polski?
 
Z badania przeprowadzonego przez PayPal wynika, że Polacy robiący zakupy online w Wielkiej Brytanii zwracają uwagę przede wszystkim na produkty niedostępne w Polsce (taką odpowiedź wskazało 65% ankietowanych), a także na ciekawe nowości (55%). Duże znaczenie mają dla nich także niższe ceny (54% osób) oraz wyższa jakość wyrobów (51% odpowiedzi; źródło: http://mediarun.com/pl/trendy/raporty/czego-szukamy-emy-za-granica.html).
 
Na co zwrócić uwagę?
 
Ciekawa jest na przykład oferta firmy Soap & Glory – przygotowała ona dla nas szeroką paletę kosmetyków do kąpieli, pielęgnacji ciała i włosów, wspaniale pachnących i przeznaczonych dla różnych typów skóry. Kolejna godna uwagi marka to Collection, oferująca gamę korektorów i rozświetlaczy do twarzy. Popularna na Wyspach jest także firma Sleek MakeUP, produkująca mnóstwo ciekawych, oryginalnych, innowacyjnych kosmetyków kolorowych. Lush to z kolei marka wysokiej jakości, ręcznie wyrabianych środków do kąpieli i pielęgnacji. Zarówno kosmetyki pielęgnacyjne, jak i do makijażu oferuje firma Tarte. Z kolei pod marką Makeup Revolution znajdziemy kosmetyki kolorowe w przystępnej cenie. Firma słynie zwłaszcza z palet cieni. Warto ponadto zwrócić uwagę na kosmetyki, które w Anglii dostaniemy za niższą cenę niż w Polsce, a często i w większym wyborze produktów – dotycz to np. firm MAC i Maybelline.
 
Wysyłka kosmetyków do Polski
 
Jak wysłać paczkę z kosmetykami? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy produkty nie znajdują się na liście towarów, których dana firma nie przyjmie. Przykładowo Royal Mail nie zezwala na nadawanie takich kosmetyków, jak lakiery do paznokci, środki zawierające aceton, perfumy, wody po goleniu oraz wszelkie produkty płynne w ilości powyżej litra. Niektóre wyroby objęte są obostrzeniami. Przykładowo UPS nie umieszcza produktów płynnych w wykazie artykułów, których nie przyjmuje, ale zastrzega sobie prawo odmówienia przyjęcia przesyłek nienadających się do transportu drogą kurierską. Dlatego warto przejrzeć oferty kurierów, np. na stronie Euro-Paka.pl, aby dowiedzieć się, czy wybrana firma przyjmie przesyłkę. Nie zapomnijmy o właściwym zapakowaniu produktów. Kosmetyki w butelkach lub szklanych słoiczkach owijamy – każdy osobno – folią bąbelkową i gazetą. Zadbajmy też o to, aby wypełnić folią lub papierem puste przestrzenie wewnątrz pudełka.
 
Materiał partnera
 
Vote it up
79
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!