Koncert Sinead O'Connor

Sinead O'Connor nie da pomylić się z żadną inną postacią na scenie muzycznej.
To wokalistka obdarzona niezwykle wrażliwym, łamiącym ludzkie serca, a jednocześnie psychodelicznym i niepokojącym głosem.

 

Muzyczna kariera Sinead rozkwitła dzięki pierwszemu hitowi "Mandika" w 1987 roku, a multiplatynowy sukces płyty "I Do Not Want What I Haven't Got" z niezapomnianą wersją utworu Prince'a "Nothing Compares 2 U" umocnił jej pozycję we współczesnej muzyce popularnej. Następne lata to liczne kolaboracje oraz wydawanie kolejnych albumów, w których eksperymentowała z tak odległymi muzycznymi gatunkami jak irlandzki folk "Sean-Nós Nua" (2002), czy roots reggae "Throw Down Your Arms" (2005).

Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Peter Gabriel, Massive Attack, The Chieftains, Asian Dub Foundation, Burning Spear czy Sly & Robbie.
Sinead O'Connor jest jedną z ikon irlandzkiej muzyki i status ten utrzymuje nieprzerwanie od prawie 30 lat swojej działalności artystycznej.

6 osób na scenie, największe hity i nowe, wzruszające piosenki i wyjątkowy głos Sinead. Dla fanów twórczości Sinead O'Connor pierwszy koncert w Polsce po wydaniu ostatniego albumu "How About I Be Me (And You Be You)?" to pozycja obowiązkowa

Pozostałe koncerty Szczecin Music Fest:
21 maja - TOMASZ STAŃKO
27 maja – NIGEL KENNEDY
4 czerwca  – STACEY KENT
27 czerwca – BALKAN BEAT BOX

Szczegółowe informacje na stronie www.szczecinmusicfest.pl

Vote it up
256
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!