Komu ufasz?

Prestiżowe statuetki Reader’s Digest już po raz drugi trafią w ręce Polaków, którym najbardziej ufamy  

Komu ufasz?
„Zaufanie, solidarność i odpowiedzialność, te trzy filary są ukrytą podstawą naszego bycia w świecie” – powiedział 
w jednym z wywiadów socjolog i filozof Zbigniew Bauman. 
Dla Reader’s Digest te wartości są szczególnie bliskie. Przyświecają nam przy tworzeniu każdego numeru, pisaniu każdego tekstu i rozmowie z każdym bohaterem. Dlatego w tym roku po raz 
kolejny wyróżniamy osoby, które w naszym badaniu zostały uznane za najbardziej godne zaufania. I cieszymy się, że w gronie zwycięzców znalazły się w większości te same, które zwyciężyły rok temu. To oznacza, że z rozwagą decydujemy, komu zaufać, a ludzie już raz obdarzeni zaufaniem nie nadużywają go.

Jak przeprowadzamy nasz sondaż
W tym roku po raz drugi poprosiliśmy prawie 2 tys. ankietowanych
o podanie nazwisk osób godnych zaufania reprezentujących różne profesje. Sondaż był częścią badania Marki Godne Zaufania, które Reader’s Digest przeprowadza już od 14 lat (co roku ankietowani wymieniają marki, do których mają największe zaufanie, cenią ich jakość i poleciliby je innym). Tegoroczne badanie przeprowadzono e-mailowo w październiku 2013 r.

POLITYK: 
BRONISŁAW KOMOROWSKI
Wielu jest polityków, ale najbardziej ufamy temu najważniejszemu. W tym roku w naszym badaniu wygrał prezydent Bronisław Komorowski.

Już jako licealista zaangażował się w działalność opozycyjną. Brał udział w manifestacjach, m.in. w czasie wydarzeń marcowych w 1968 r. Z wykształcenia jest historykiem. W PRL był działaczem opozycyjnym, za co wielokrotnie był aresztowany i represjonowany, a w stanie wojennym internowany. W latach 1991–2010 był parlamentarzystą, przez 2 lata kierował Ministerstwem Obrony Narodowej. Uważany jest za polityka odpowiedzialnego i stonowanego, ale także stanowczego, kiedy trzeba.

4 lipca 2010 r. Bronisław Komorowski wygrał wybory prezydenckie. Od tamtej pory z każdym rokiem zaufanie do niego rośnie. Unika sporów i konfliktów, za to angażuje się w liczne akcje społeczne i charytatywne. Znajduje też czas dla swojej rodziny. Razem z żoną Anną mają pięcioro dorosłych już dzieci.

W wywiadach podkreśla, że cieszy się z zaufania, jakim darzą go Polacy, także ci, którzy gdzie indziej w czasie wyborów lokowali swoje nadzieje, bo to jest dowód na to, że można w Polsce pomimo różnic osiągnąć zgodę.

DZIENNIKARZ TELEWIZYJNY: KAMIL DURCZOK
Jako prowadzący Fakty często gości w polskich domach. Za każdym razem oglądają go miliony Polaków. Ale czy to popularność zdecydowała o tym, że Kamil Durczok po raz kolejny zwyciężył w naszym sondażu, czy  jego rzetelność i wrodzona charyzma?

W mediach pracuje od ponad 20 lat. Zaczynał jako dziennikarz radiowy. W 1993 r. nawiązał współpracę z Telewizją Katowice i praktycznie już nie schodził z wizji. Od 2001 r. prezentował główne wydanie Wiadomości, od 2006 r. jest związany z Faktami TVN. Przez te wszystkie lata udowodnił, że praca jest jego największą pasją, czego efektem są najważniejsze nagrody przyznawane przez publiczność i innych dziennikarzy. Dotychczas Kamil Durczok zdobył m.in. pięć Telekamer i cztery Wiktory.

Zaufania do niego nie zdołało podburzyć nawet nagranie, które wyciekło do internetu. Durczok w ostrych słowach zwrócił się w nim do swojego współpracownika z prośbą o uprzątnięcie stołu. Choć użył bardzo wulgarnych słów, dla wielu osób jego zachowanie było potwierdzeniem perfekcjonizmu dziennikarza 
i wyrazem troski o najwyższą jakość programu, w którym prezentuje się najważniejsze fakty z kraju i ze świata.Wciąż też pamiętamy jak w czasie Wiadomości odważnie powiedział 
o swojej chorobie nowotworowej. Nie zrezygnował wówczas z pracy, a jego heroiczne zmagania oraz książka Wygrać życie dały wielu innym chorym siłę do walki z rakiem.

Statuetka dla dziennikarza telewizyjnego najbardziej godnego zaufania powędruje w ręce Kamila Durczoka już po raz drugi.

Vote it up
670
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!