Klinika leczenia niepłodności szansą dla wielu par!

Niepłodność to problem, który dotyka nawet 15% par starających się o dziecko. Współczesny tryb życia, ciągły stres i szkodliwe czynniki środowiskowe, na które jesteśmy narażeni, każą przypuszczać, że odsetek ten będzie ulegał zwiększeniu.
 

Nie istnieje żadna reguła, która pozwoliłaby dokładnie określić, które pary będą w przyszłości zmagać się z problemem niepłodności -dotyczy on zarówno ludzi dojrzałych, z racji wieku bardziej narażonych na trudności z poczęciem potomstwa, jak i teoretycznie zdrowych, młodych osób.

Diagnostyka i leczenie niepłodności wymagają szczególnego, spersonalizowanego postępowania -każdy przypadek jest inny i nie istnieje uniwersalny wzorzec, który gwarantowałby skuteczność terapii.

Specjaliści kliniki Invicta zapewniają opiekę pacjentom na każdym etapie diagnostyki i leczenia. Już od pierwszej wizyty para może liczyć na stałe wsparcie Opiekuna Pacjenta, którego zadaniem jest koordynacja procesu leczenia oraz rozwianie wszelkich wątpliwości, które mogą pojawić się w jego trakcie.

Na każdym etapie Pary skorzystać mogą z pomocy psychologa. Wsparcie obejmuje nie tylko porady dotyczące rozwiązywania konkretnych problemów, ale także szczegółową ocenę stanu psychicznego i w razie potrzeby wdrożenie odpowiedniej terapii. Emocjonalne przygotowanie pacjentów ma niemal tak duże znaczenie dla powodzenia leczenia, jak odpowiednia diagnostyka medyczna -często przyczyną niepłodności są właśnie problemy natury psychologicznej. Dobre samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa są konieczne, aby stworzyć optymalne warunki, zwiększające szanse na sukces terapii.

Szeroki wachlarz badań diagnostycznych oraz wsparcie specjalistów z dziedzin ginekologii, endokrynologii, rozrodczości, andrologii, embriologii, genetyki i immunologii pozwala na kompleksową ocenę każdego przypadku i dobór najlepszej metody leczenia -od monitorowania cyklu i stymulowania owulacji, po indywidualnie dobierane programy in vitro i przedimplantacyjną diagnostykę zarodków. Leczenie obejmuje także farmakoterapię zaburzeń hormonalnych i leczenie operacyjne nieprawidłowości narządów płciowych, które mogą być przyczyną problemów z uzyskaniem i utrzymaniem ciąży.

Klinika oferuje też spersonalizowane postępowanie u pacjentów po niepowodzeniach zabiegów in vitro. Jego fundamentem jest szczegółowa ocena dotychczasowej terapii oraz wyników badań, co umożliwia dostosowanie procedury tak, aby maksymalnie zwiększyć szanse na sukces przy kolejnej próbie.

Ważnym aspektem leczenia niepłodności jest zabezpieczenie płodności u pacjentów z chorobą nowotworową. W takich sytuacjach szansę na spełnienie marzenia o posiadaniu dziecka stwarzają pobranie i kriokonserwacja komórek jajowych, tkanki jajnikowej, nasienia czy zarodków.

Kliniki leczenia niepłodności są szansą dla leczenia niepłodności u kobiet, u których doszło do przedwczesnego wygaśnięcia funkcji jajników, jak i pacjentek w średnim wieku, które marzą o posiadaniu dziecka.

Zapłodnienie pozaustrojowe z wykorzystaniem własnych jajeczek, a tym bardziej naturalne zajście w ciąże jest wówczas niemożliwe. Z myślą o nich stworzono Bank Komórek Jajowych, który dzięki Honorowym Dawcom Gamet jest w stanie pomóc tym parom, które wyczerpały inne możliwości terapeutyczne. Procedura doboru dawców obejmuje nie tylko szczegółową diagnostykę medyczną i genetyczną, ale także kwalifikację psychologiczną i przebiega z zachowaniem najwyższych standardów, co gwarantuje anonimowość i bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom procesu.

Ciągła współpraca z najlepszymi specjalistami oraz inwestowanie w badania nad nowymi technologiami pozwalają na opracowywanie nowych, skuteczniejszych programów

Materiał Partnera

Vote it up
75
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!