Kiedy warto wymienić stary materac na nowy?

Jeśli od jakiegoś czasu, nie wysypiasz się już tak dobrze, jak kiedyś to jednym z powodów takiego stanu rzeczy, może być źle dopasowany lub zużyty materac. Niestety, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i zamiast od razu zadbać o zdrowy i przyjemny sen to sporo osób narzeka na długoterminowe bóle w plecach. Kiedy z pewnością trzeba zgłosić się po nowy materac?
 
Każdy powinien zadbać o dobre warunki do snu. Bo choć jedne osoby potrzebują do pełnej regeneracji kilku godzin, a inni nawet kilkunastu to każdy ma podobne predyspozycje względem materaca. Powinien być wygodny, niezbyt twardy i zapewniać oparcie dla naturalnych krzywizn kręgosłupa. Co może sugerować konieczność zmiany starego materaca na nowy? Dowiedz się więcej z tego artykułu.
 
Bóle w kręgosłupie - najczęstszy powód źle dopasowanego materaca!
 
Jeśli narzekasz na bóle w kręgosłupie lub bóle stawów to doskonale wiesz, jak duży może to być dyskomfort. Niekiedy, bóle potrafią być tak silne, że utrudniają poruszanie się oraz wykonywanie codziennych czynności. Oczywiście nie zawsze przyczyną takich kłopotów ze zdrowiem będzie materac, ale warto sprawdzić to ze specjalistą lub podpytać swojego fizjoterapeutę. 
 
Jeśli np. masz materac sprężynowy, który swoje lata świetności ma już za sobą to może nie podtrzymywać Twojej sylwetki tak, jak kiedyś. Sprężyny, które ponadto wbijają się w ciało to dodatkowy dyskomfort oraz nieprzyjemne odczucia dla Ciebie oraz Twojego partnera.
 
Podobnym zniekształceniom może ulec słabej jakości materac piankowy, który nie jest wykonany np. z pianki wysokoelastycznej. Zwróć na to uwagę podczas zakupu.
 
Po ilu latach należy bezwzględnie zmienić materac na nowy?
 
Nie ma sztywnych ram czasowych dla wszystkich produktów. Inny zakres będzie miał tani materac sprężynowy, który pewnie szybko straci swój pierwotny wygląd i ukształtowanie. Inny zakres czasu użytkowania będzie miał materac piankowy. Jeśli kupisz materac sprężynowy z systemem sprężyn umieszczonych w kieszonkach tzw. system bonelowy to materac długo po zakupie będzie wygodny i bezpieczny dla kręgosłupa. Podobnie będą się zachowywać tak, jak już wspomnieliśmy wysokoelastyczne materace piankowe. Takie dobrej jakości produkty, znajdziesz tu: sennamaterace.pl
 
Wystarczy przyjrzeć się chociażby modelom materacy Hilding:
 
Materac Hilding Fandango to jednocześnie twardy, ale i elastyczny materac, który zapewni wsparcie dla kręgosłupa. Polecany będzie dla osób o większej wadze bądź preferujących sen na twardszym podłożu. Tak duża elastyczność punktowa jest możliwa do uzyskania dzięki zastosowaniu sprężyn kieszeniowych w systemie 7 zróżnicowanych stref twardości. Takie podłoże idealnie dopasowuje się do anatomicznych krzywizn ciała.
 
Innym, ciekawym materacem może być Hilding Makarena - idealny dla par. Sprężyny typu Multipocket umieszczone są w osobnych kieszonkach, co oznacza w praktyce jedno: nie czujesz, gdy Twój partner wstaje do pracy.
 
Takie udogodnienia są zastosowane jeszcze w wielu innych produktach. Trudno się zatem dziwić, że właściciele starych materacy zamieniają je na nowszą, lepszą wersję.
 
Kiedy zmienić materac na nowy? Przede wszystkim wówczas, gdy odczuwasz bóle, nie wysypiasz się lub po prostu ze względów higienicznych. Pamiętaj, że z biegiem lat, materac jest przecież siedliskiem bakterii, roztoczy i kurzu.
 
Materiał Partnera
Vote it up
93
Oddałeś już swój głos wcześniej!Zagłosuj na niego!