5 powodów, żeby wyrobić sobie kartę kredytową 5 powodów, żeby wyrobić sobie kartę kredytową

O ile posiadanie karty płatniczej do rachunku jest już dzisiaj normą, o tyle wciąż wiele osób ma obawy i nie decyduje się z równą łatwością na wyrobienie sobie karty kredytowej. A szkoda, bo ten mały, niepozorny kawałek plastiku potrafi być niezwykle przydatny!
 

Nie da się ukryć, że bank przed przyznaniem karty kredytowej wymaga spełnienia pewnych formalności. Przede wszystkim informacji o dochodach. Karta kredytowa wiąże się z przyznaniem na stałe kredytu w określonej wysokości i stąd konieczność sprawdzenia zdolności kredytowej. Warto jednak przejść tę procedurę i to z co najmniej pięciu powodów. Oto one:

1. Wakacje

Być może w tej konkretnie chwili nie planujesz wakacji za granicą, ale może się okazać, że za pół roku zamarzy się wam taki wyjazd. Karta kredytowa jest wymagana zawsze przy wynajmie auta, a często także przy rezerwacji pokoju w hotelu. Czasami zdarza się, że zwykłe karty debetowe z innych krajów nie są honorowane w niektórych miejscach np. restauracjach czy sklepach. W przypadku kart kredytowych takiego ryzyka praktycznie nie ma.

2. Zakupy za granicą

Dużą popularnością cieszą się od jakiegoś czasu zakupy na chińskich serwisach sprzedażowych. Niestety, nie ma tam takich płatności online, do jakich przywykliśmy robiąc zakupy w polskich sklepach internetowych. Karta kredytowa to najpopularniejsze rozwiązanie, które pozwala opłacać zakupy nie tylko z Chin, ale też z innych krajów Europy i świata. Przesyłki na terenie Unii Europejskiej są coraz tańsze i może się okazać, że ten sam produkt za granicą nawet z wysyłką będzie kosztował taniej, niż kupiony w Polsce!

3. Promocje

Dwaj najwięksi emitenci kart kredytowych, Visa i Mastercard, mają specjalne promocje i programy rabatowe dla swoich użytkowników. Czasami są to terminowe akcje, przy których wymagane jest jakieś działanie, np. zarejestrowanie paragonów w specjalnym serwisie, a czasami zwracany na konto jest procent od transakcji opłaconych kartą w konkretnych miejscach. Warto z takich promocji korzystać, bo czasem pozwalają sporo zaoszczędzić!

4. Gotówka na czarną godzinę

Jeśli zdarzają ci się nagłe potrzeby, a nie masz nikogo bliskiego, kto mógłby cię wspomóc gotówką, karta kredytowa może być dobrym rozwiązaniem na awaryjne sytuacje. Jeśli zobowiązania będziesz spłacać w terminie, nie będzie trzeba opłacać odsetek, więc jest to rozwiązanie o wiele tańsze niż jakikolwiek kredyt gotówkowy czy pożyczka pozabankowa.

5. Niskie opłaty

Każdy bank ma swoją ofertę kart kredytowych, ale w większości przypadków można znaleźć takie, które są całkowicie bezpłatne, jeśli są używane. Często wymóg sprowadza się np. do pięciu dowolnych transakcji kartą miesięcznie. I tyle wystarczy, żeby uniknąć opłaty rocznej. Jeśli karta jest spłacana regularnie, odsetki od zadłużenia nie są naliczane.

Sprawdź ofertę kart kredytowych na stronie https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/

Materiał Partnera

Vote it up
163
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!