Wymarzona fryzura w kilka minut. Jaka prostownica będzie najlepsza?

Jeśli Twoim marzeniem są długie, idealnie proste włosy, zapewne na poważnie rozważasz zakup prostownicy. To niewielkie urządzenie w ciągu kilku lub kilkunastu minut pozwoli Ci wyczarować na głowie wymarzoną fryzurę. Jaka prostownica nie tylko da upragniony efekt, ale też nie zniszczy włosów? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.
 
Jaka prostownica spełni Twoje wymagania? Najważniejsze parametry
 
Pozornie wszystkie prostownice są do siebie podobne, jednak wystarczy wczytać się w ich parametry, by zobaczyć, jak bardzo się od siebie różnią. Które z tych funkcji są naprawdę istotne? 
 
Rodzaj płytek
 
To jedna z najistotniejszych cech prostownic. Unikaj płytek teflonowych, które rozgrzewają się nierównomiernie, w związku z czym mogą przypalić włosy. Dobrym wyborem są płytki ceramiczne, najpopularniejsze w prostownicach. Są tanie, a ich działanie jest bez zarzutu. Więcej kosztują urządzenia z płytkami diamentowymi lub tytanowymi przeznaczone dla osób z trudnymi do ułożenia włosami – sprawdzą się więc jako prostownica do loków. Płytki turmalinowe będą z kolei idealne dla pań, którym najbardziej zależy na kondycji włosów. 
 
Regulacja temperatury
 
Dobre prostownice posiadają przynajmniej kilkustopniową regulację temperatury. To bardzo istotne, ponieważ należy ją dostosować do kondycji i rodzaju naszych włosów. Jak to zrobić? Jeśli masz włosy cienkie i zniszczone, temperatura nie powinna być wyższa niż 170°C. Twoje włosy są normalne i w dobrym stanie? Temperatura może być nieco większa, ale nie może przekraczać 200°C. Tylko osoby ze zdrowymi i mocno kręconymi włosami powinny ustawiać urządzenie na wyższą temperaturę.
 
Moc
 
Od tego parametru zależy, jak szybko po włączeniu nasza prostownica będzie gotowa do użycia. Najtańsze modele o niewielkiej mocy nagrzewają się nawet kilka minut. Z tych z wyższej półki, o mocy np. 170 W, możesz korzystać już po kilkunastu sekundach.
 
Co jeszcze jest ważne?
 
Na jakie funkcje prostownic warto zwrócić uwagę? Jaka prostownica będzie dla nas odpowiednia?
 
Prostownica z jonizacją to dobry wybór dla osób, którym zależy na zdrowych włosach. Jonizacja zamyka łuski włosów, chroniąc je w ten sposób przed uszkodzeniami i elektryzowaniem się.
 
Prostownica keratynowa ogranicza zniszczenia włosów spowodowane wysoką temperaturą. Podczas stylizacji w płytkach uwalnia się kreatynina, która wnika w strukturę włosa i pomaga zachować jego dobrą kondycję. Włosy nie są przesuszone i wyglądają zdrowo.
 
Prostownica parowa emituje parę wodą, która w połączeniu z ciepłem daje doskonały efekt. Takie urządzenie nawilża włosy, wspomaga ich regenerację i ułatwia rozczesywanie. Po zabiegu są gładkie i błyszczące.
 
Pamiętaj!
 
Ważny jest nie tylko wybór prostownicy – należy również pamiętać o kilku istotnych zasadach. Nigdy nie stosuj prostownicy na mokrych czy wilgotnych włosach; możesz je w ten sposób poważnie uszkodzić. Koniecznie korzystaj z dostępnych w sklepach kosmetyków termoochronnych. I nie używaj prostownicy codziennie, nawet najlepsze urządzenie stosowane często może znacząco pogorszyć stan Twoich włosów.
 
Materiał Partnera
 
Vote it up
190
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!