Jak wytropić przeciek w dachu

Zauważyłeś, że dach przecieka? Wypatrując śladów wody na drewnianej okładzinie lub obramowaniach bądź szukając stożkowatych nacieków na izolacji, prześledź przeciek w mieszkaniu aż do jego źródła
 

Idź po śladach i w najwyższym miejscu zrób znak wodoodpornym pisakiem. Sprawdź to miejsce przy okazji najbliższego większego opadu.

Dach uszkodzony przez burzę można tymczasowo naprawić, zasłaniając uszkodzone miejsca arkuszami grubszej folii. Przełóż górny brzeg arkusza przez kalenicę, a dolne końce przyciśnij do dachu ciężkimi przedmiotami, na przykład cegłami. Pamiętaj, że mokra folia jest śliska, więc podczas pracy zachowaj ostrożność.

Tampon pomoże ci skierować strumień wody cieknącej z dachu do wiadra. Jeżeli woda ścieka po jakichś skośnych elementach konstrukcyjnych, przymocuj do nich szmaty, a pod ich luźne końce podstaw wiadro. Dzięki temu woda nie będzie niszczyła ścian i podłóg, tylko spłynie do wiadra.

Pułapka na wodę. Jeżeli przeciek ma dużą powierzchnię, łap cieknącą wodę w zaimprowizowany basen zrobiony z grubszej folii budowlanej (dostępna w rolkach). Zagnij brzegi i przymocuj je do ścian, tworząc w ten sposób obszerną, choć płytką tacę. Wybieraj z niej wodę możliwie często, żeby taca nie przepełniła się.

Vote it up
940
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!