Jak wybrać prezenty na święta?

Święta to magiczny czas – pięknie ubrana choinka i ozdobiony dom nadają ciepły nastrój tym szczególnym dniom. Święta to również prezenty. Wiele osób odkłada jednak ich poszukiwanie na ostatnią chwilę, ponieważ nie ma pomysłu na podarunki dla najbliższych. Jak wybrać odpowiedni prezent pod choinkę?
 

Miś, lalka, a może modna zabawka?
Prezenty dla dzieci trzeba przede wszystkim dostosować do ich wieku, a niekiedy również do panującej aktualnie mody. Ta druga zasada obowiązuje głównie w przypadku dzieci nieco starszych, które najczęściej marzą o zabawkach, jakie mają ich rówieśnicy. Aktualnie modne zabawki mogą być dla nas wskazówką, ale możemy wybrać coś spośród tych ponadczasowych. Każdy z nas na pewno miał w dzieciństwie ulubionego misia, grę czy książkę. Podczas poszukiwań warto więc kierować się zainteresowaniami dziecka – mali naukowcy będą zadowoleni z zestawu do przeprowadzania doświadczeń w domowych warunkach, chłopca interesującego się różnego rodzaju pojazdami ucieszy model auta lub motocyklu, a dziewczynki chętnie zrobią biżuterię czy zaprojektują sukienki lalkom. W przypadku młodszych dzieci najlepszym rozwiązaniem są zabawki edukacyjne pomagające np. zapamiętać nazwy kolorów czy odtwarzające dźwięki po naciśnięciu odpowiedniego guzika.

Zanim kupisz prezent, zabaw się w detektywa
Prezenty dla dorosłych teoretycznie sprawiają mniej problemów, gdyż można zdecydować się na „klasyk”, a więc krawat, książkę lub kosmetyki. Jednak i tutaj warto pójść w kierunku zainteresowań obdarowywanej osoby, ponieważ to przede wszystkim jej prezent ma sprawić radość. Dlatego warto zadać sobie nieco trudu i przeprowadzić małe śledztwo. Jeśli więc poszukujemy podarunku dla aktywnego mężczyzny, możemy kupić zegarek sportowy. Eleganckiego biznesmena ucieszą spinki do mankietów, a podróżnika – album opisujący egzotyczne kraje. A co z prezentami dla kobiet? Melomankom możemy sprezentować płytę ulubionego wykonawcy, tym paniom, które lubią modne dodatki i gadżety, spodoba się oryginalne etui na telefon, zaś elegantki zadowolone będą z perfum. Wybór w sklepach, zwłaszcza przed świętami, jest naprawdę duży. Jeśli więc będziemy znać upodobania czy ulubiony sposób spędzania wolnego czasu obdarowywanej osoby, z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego.

A może prezent od operatora telefonu komórkowego?

Dobrym pomysłem może okazać się prezent, z którego ucieszy się cała rodzina, i który dodatkowo umożliwi wspólne spędzanie czasu. Takimi prezentami są gry. Tutaj również mamy spory wybór, bo oprócz tradycyjnych gier planszowych możemy zdecydować się na te elektroniczne, dostępne dzięki konsolom. Możemy je po prostu kupić, albo też… skorzystać z promocyjnej oferty operatorów telefonii komórkowej – np. w sieci Play otrzymamy Xbox One w prezencie, a do tego 3 gry. Zdarza się przecież, że nie mamy czasu na poszukiwanie oddzielnych upominków dla wszystkich bliskich nam osób, a wspólny prezent zadowoli i dorosłych, i dzieci.

Vote it up
881
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!