Jak wybrać odpowiednią lampę do mieszkania?

Człowiek potrzebuje światła. W dawnych czasach wystarczało mu światło słoneczne, ogniska, lamp naftowe i tym podobne rozwiązania. Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie życia bez prądu oraz oświetlenia dostępnego na wyciągnięcie ręki. Żarówki, lampy, czy diody LED towarzyszą nam na każdym kroku. Odpowiednio oświetlone pomieszczenie w pracy, czy też mieszkanie, pozwalają nam na prowadzenie życia na odpowiednim poziomie. Dobrze dobrane światło ma także wpływ na kondycję naszego wzroku, dlatego tak ważne jest odpowiednie jego źródło.
 
Światło, którego potrzebujemy
 
Poszukując lampy na miarę naszych potrzeb warto skorzystać z tego, co przynosi nam przemysł oświetleniowy. W obecnych czasach bez żadnego kłopotu możemy zdobyć najbardziej wyszukane propozycje żyrandoli, kinkietów, czy też lamp biurowych od różnorodnych producentów z całego świata. W tym celu wystarczy tylko skorzystać z nieprzebranych zasobów Internetu, by się o tym przekonać na własne oczy. Warto odwiedzić platformę wnętrzarską Homebook.pl: https://www.homebook.pl/produkty/lampy-wiszace. Znajdziemy tutaj propozycje lamp, dzięki którym w naszych pomieszczeniach zagości zupełnie nowy duch, a jasność będzie nam towarzyszyć na każdym kroku. Dobrze dobrana lampa wisząca powinna kreować przestrzeń, zarówno poprzez swój kształt jak i sposób w jaki będzie "zarządzać" światłem. Przy pomocy tego elementu wystroju możemy stworzyć coś, co będzie nam towarzyszyć na co dzień.
 
Jedno rozwiązanie - wiele możliwości
 
Wiszące lampy sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w pokoju dziennym. Trzeba je dobierać tak, by podkreślały wystrój danego pomieszczenia, będąc niejako swoistą kropką nad i. Pamiętajmy o tym, że są jednym z tych elementów, który rzuci się w oczy od razu po wejściu do kuchni, czy też pokoju gościnnego. Źle dobrane będą więc raziły w dwójnasób, wprowadzając niepotrzebny dysonans. Lampę dobierać najlepiej w momencie wyposażania danego pomieszczenia, jeszcze na etapie jego projektu. Jeśli nie dysponujemy odpowiednim smakiem, czy też wizją plastyczną, warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Dzięki temu uchronimy się przed kosztownymi wpadkami, gdyż niektóre lampy autorstwa znanych projektantów, mogą być dość drogie. Kolejną sprawą, o której należy pamiętać, jest powieszenie naszej lampy na odpowiedniej wysokości. Oświetlenie sufitowe powinno dobrze rozjaśniać przestrzeń w danym pomieszczeniu, a nie oślepiać. W przypadku mieszkań o standardowej wysokości lampy powinny wisieć na wysokości 190-210 centymetrów od podłogi. W przypadku lamp oświetlających stół wysokość powinna wynosić 150-170 centymetrów.
 
Dobry wybór
 
Jedynym problemem, na jaki możemy natrafić, będzie wybór odpowiedniej lampy, dobrze współgrającej z pomieszczeniem. Możemy zdecydować się więc na, np. lampę pojedynczą, zespoły lamp umieszczone na jednym przewodzie, czy też ciekawie prezentujące się rzędy lamp wiszących nad kuchennym stołem. Dostępne są zarówno lampy stylizowane, o wymyślnych kształtach, jak i produkty minimalistyczne, proste, wręcz oszczędne w swoim ostatecznym wyrazie. Nieco innej lampy wymaga przytulna sypialnia - zwłaszcza jeśli lampa owa ma być przydatna przy czytaniu, choć tu zapewne lepiej będzie nabyć dodatkową lampkę nocną, a nieco inna musi się pojawić w pokoju nastolatka. Dobrze by było pozwolić na to, by na ostateczny wybór mieli wpływ wszyscy bezpośrednio nim zainteresowani. Dzięki temu dobrze dobrane oświetlenie będzie sprawiało przyjemność wszystkim domownikom.
 
Materiał Partnera
Vote it up
41
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!