Jak wybrać solidną ekipę budowlaną?

Wybór ekipy budowlanej decyduje o jakości i tempie prac. Mając to na uwadze, unikajmy fachowców niedoświadczonych i takich, którzy nie mogą pochwalić się swoimi poprzednimi realizacjami. Porównajmy kilka ofert i szczegółowo ustalmy warunki zatrudnienia. Przed rozpoczęciem współpracy spiszmy umowę, w której jasno określimy termin rozpoczęcia i zakończenia prac.
 
Ustalając warunki współpracy z ekipą budowlaną, warto poruszyć kwestię niedotrzymywania terminów oraz nierzetelnego traktowania obowiązków. Karą za takie zaniedbanie może być np. obniżenie ustalonej stawki wynagrodzenia.
 
Gdzie szukać dobrej ekipy budowlanej?
 
Zatrudniając nieprofesjonalną ekipę budowlaną, narażamy się na dodatkowe koszty i stres związany z lekceważącym podejściem pracowników do swoich obowiązków oraz z niedotrzymywaniem terminów. Sprawdzonych fachowców z branży okołobudowlanej można szukać np. na stronach internetowych, na których możemy porównać oferty różnych wykonawców z naszej okolicy. Jednym z takich miejsc w sieci jest https://building-companion.pl/. Wyboru ekipy budowlanej powinniśmy dokonywać na podstawie jej doświadczenia, umiejętności oraz opinii poprzednich zleceniodawców. Zwracajmy więc uwagę na to, jakie komentarze pojawiają się przy ogłoszeniach danego wykonawcy. Podczas kontaktu z fachowcami, dopytujmy o szczegóły, np. jaki jest zakres robót, czy cena zawiera także wykonanie ścian działowych itp. Unikajmy ekip, które nie potrafią sprecyzować czasu potrzebnego na realizację zlecenia bądź nie chcą sporządzić umowy i kosztorysu przed rozpoczęciem prac.
 
Wybór ekipy budowlanej ‒ na co uważać?
 
Przed zatrudnieniem firmy budowlanej powinniśmy sprawdzić, jakie kwalifikacje mają jej poszczególni pracownicy. Dotyczy to nie tylko wykonywanych prac, ale także obsługi sprzętów i urządzeń. Ryzyko nawiązania współpracy z nieprofesjonalną ekipą zmniejszymy, nawiązując kontakt z poprzednim zleceniodawcą. Dobrą praktyką jest także udanie się na miejsce poprzednich realizacji i samodzielna ocena solidności prac. Ustalając warunki współpracy, warto unikać spontanicznego przekazywania zaliczek, chyba że są one jasno określone w umowie jako wypłata części należności po zakończonym etapie. Uważajmy także na zbyt niską wycenę świadczonych usług. Może się bowiem okazać, że firma oferuje stawkę niższą niż inni wykonawcy, jednak nie obejmuje ona swoim zakresem np. murowania schodów, sprzątania po zakończeniu prac itp. W takim przypadku dochodzi do naliczenia dodatkowych kosztów, które finalnie mogą przewyższyć stawki oferowane przez inne ekipy. Warto również pamiętać o tym, że budowa domu powinna bazować na zaleceniach architekta zawartych w projekcie. Nie dopuszczajmy do odstępstw od projektu, ponieważ mogą one doprowadzić do wstrzymania robót przez kierownika budowy.
 
Materiał Partnera
Vote it up
121
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!