Jak tanio zarezerwować hotel na zimowy wypoczynek?

Z roku na rok coraz popularniejsze w Polsce stają się wyjazdy na zimowy wypoczynek. Jednak taka wyprawa to często niemały wydatek. Dlatego Ferratum Bank przygotował specjalny poradnik, w którym podpowiada, w jaki sposób obniżyć koszty wyjazdu, umiejętnie rezerwując hotele.
 

Mimo że nie wyjeżdżamy jeszcze masowo na zimowe urlopy, cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Polacy chętnie wybierają wtedy szusowanie po stokach lub podróże do ciepłych krajów. W pierwszym przypadku decydujemy się głównie na polskie góry (61% badanych przez Instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor i BIK), dużo mniej jest chętnych na jazdę na nartach za granicą (24%). Gdy Polacy wybierają szusowanie po ośnieżonych stokach, przeważnie decydują się na zimowy wyjazd w lutym, rzadziej w styczniu czy grudniu. Koszt takiego zimowego wyjazdu zależy oczywiście od kierunku, jaki wybierzemy na odpoczynek, ale średnio to wydatek rzędu 1093 zł na osobę.

- Zimowy wypoczynek często nie jest tani, a mimo to rośnie zainteresowanie wyjazdami w tym okresie roku. To także wpływ mody na wypoczynek poza miejscem zamieszkania. Obserwujemy w tym czasie wzrost zainteresowania pożyczkami. Dla wielu Polaków to najłatwiejszy i najszybszy sposób na sfinansowanie zimowego wypoczynku – mówi przedstawiciel Ferratum Bank. – Świąteczne wydatki mocno drenują portfel wielu Polaków, dlatego pożyczka jest dla nich nierzadko jedynym sposobem na sfinansowanie wyjazdu na narty lub do ciepłych krajów – dodaje specjalista Ferratum Bank.

Bez względu jednak na to, dokąd pojedziemy, trzeba znaleźć tam zakwaterowanie. Coraz częściej decydujemy się wtedy na pokój w hotelu.


Jak Polacy szukają hoteli?

Z badania IAB wynika, że 65% Polaków korzysta z internetowych wyszukiwarek w poszukiwaniu noclegu. To bez wątpienia najłatwiejszy sposób i coraz popularniejszy. Nic dziwnego, jak czytamy w raporcie e-hotelarz.pl, Polacy są coraz bardziej mobilni, coraz chętniej podróżujemy, zatrzymując się przy tym w hotelach o różnym standardzie. Mamy przy tym swoje preferencje. Poszukując hotelu, zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę. Jeśli chodzi o ten aspekt, trzeba mieć jednak świadomość, że nawet przy bardzo podobnym standardzie, ceny pokojów w hotelach mogą się znacznie różnić za granicą i w Polsce, a nawet w różnych regionach naszego kraju. Zdecydowanie wyższe ceny są w dużych miastach (np. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław), gdzie z hoteli korzystają nie tylko osoby podróżujące w celach turystycznych, ale także w celach biznesowych. Nie jest tanio także w regionach atrakcyjnych turystycznie (zimą to przede wszystkim góry, a latem również polskie wybrzeże). Największym zainteresowaniem cieszą się hotele 3-gwiazdkowe, dodatkowo zwracamy uwagę na czystość i lokalizację hotelu. Z raportu Ferratum Bank wynika, że na pokój w hotelu jesteśmy skłonni przeznaczyć maksymalnie 422 zł za noc.
 

Źródło: Ferratum Bank

Co jednak, gdyby ktoś chciał znacznie zmniejszyć tę stawkę? Znalezienie taniego pokoju w hotelu nie jest wcale niemożliwe. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.


Jak tanio rezerwować pokoje?

Internet jest nieocenionym źródłem informacji, ale również jest doskonałym miejscem do szukania pokojów hotelowych w atrakcyjnych cenach. Idealnie nadają się do tego tzw. agregatory ofert hoteli. Naszą uwagę zwrócił portal HRS. Ma ciekawą funkcjonalność (tzw. HRS Deals), w ramach której prezentowane są codziennie oferty o dobrym stosunku ceny do jakości. To rozwiązanie można szczególnie polecić poszukiwaczom okazji, którzy nie mają ustalonego miejsca pobytu, a oczekują przede wszystkim dobrej ceny za nocleg. Wystarczy tylko wybrać miesiąc, w którym chcemy wyjechać, charakter pobytu (np. SPA, design i luksus, hotel przy plaży itd.), potem określamy, ile jesteśmy skłonni zapłacić za pokój w hotelu i na jakich bezpłatnych usługach najbardziej nam zależy (wyżywienie, parking, Wi-Fi). W ten sposób filtrujemy oferty, które nas interesują.

Ten sam portal proponuje również inne ciekawe narzędzie. Mowa tu o Deal Planer, w którym wystarczy zaznaczyć cel podróży, jaki nas interesuje, a wyszukiwarka hoteli prześle informację, gdy pojawi się odpowiednia oferta noclegu w niskiej cenie. Najpierw wybieramy miejsce, potem maksymalną odległość, w jakiej może znajdować się hotel od celu podróży i rejestrujemy się na portalu.

Portal umożliwia również poszukiwanie hoteli tematycznych w zależności od tego, co nas interesuje. Jeśli zależy nam na przykład na szusowaniu po stokach, możemy łatwo wyszukać hotele w pobliżu tras narciarskich. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę cel podróży, datę pobytu, ilość pokojów i wyjeżdżających osób, a wyszukiwarka wyświetli nam propozycje.

Kolejnym sposobem na znalezienie na tym portalu tańszej oferty pokoju hotelowego jest skorzystanie z aplikacji mobilnej. Przy okazji pozwala ona także wyszukiwać szybko oferty po aktualnej lokalizacji użytkownika telefonu.

W poszukiwaniu taniej rezerwacji pokoju trafiliśmy również na portal Hotel.info, który ma w swojej bazie danych oferty z różnych stron świata. Możemy tutaj skorzystać z wyszukiwarki na stronie głównej serwisu, gdzie wpisujemy miejsce, do którego chcemy wyjechać, datę pobytu, oraz liczbę pokojów i osób. Portal udostępnia także opcję „Szukaj w pobliżu”, w której wystarczy wpisać adres, nazwę atrakcji turystycznej, wyciągu narciarskiego, a nawet restauracji, aby znaleźć w ich pobliżu wszystkie dostępne hotele.

Portal udostępnia także narzędzie Deals, w którym codziennie możemy znaleźć tańsze oferty rezerwacji pokojów w obiektach 3-, 4- i 5-gwiazdkowych. Najpierw wybieramy miejsce, do którego chcemy wyjechać i okres pobytu, potem otrzymujemy informację o wybranych hotelach, a gdy nas zainteresuje jakaś oferta, dokonujemy rezerwacji.

Sprawdziliśmy także, jakie możliwości oferuje portal Booking.com. Aby zobaczyć tutaj oferty hoteli ze zniżkami, trzeba założyć konto. Po zalogowaniu się wybieramy zakładkę „Oferty promocyjne”. Następnie należy podać datę przyjazdu i wyjazdu, potem wybieramy kontynent, a na końcu miejscowość, która nas interesuje. Uwzględniając te filtry, wyszukiwarka wybiera dla nas odpowiednie oferty w niższych cenach.

Dodatkowo portal umożliwia także zainstalowanie specjalnego rozszerzenia do przeglądarki internetowej, dzięki czemu będziemy na bieżąco otrzymywali informację o ukrytych, promocyjnych ofertach. Na tym portalu możemy oczywiście również skorzystać ze standardowej wyszukiwarki ofert na stronie głównej, zaznaczając przy tym, czy wyjeżdżamy prywatnie, czy służbowo.

Takie portale rezerwacyjne, jak przedstawione wyżej, to nie tylko wygodny sposób na znalezienie hotelu, ale przede wszystkim okazja, aby zarezerwować pokój w naprawdę atrakcyjnej cenie. Wszystko dlatego, że takie portale są w stanie wynegocjować z hotelami duże rabaty dla swoich użytkowników. Warto zatem śledzić oferty na portalach rezerwacyjnych regularnie. Wtedy mamy większą szansę skorzystania z różnych promocji i okazji rabatowych. Dzięki temu zimowy wypoczynek będzie zdecydowanie tańszy. 

Materiał Partnera

Vote it up
211
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!