Jak szybko sprzedać samochód w skupie?

Na polskich drogach, mimo stałego bogacenia się społeczeństwa nadal możemy spotać wiele starszych i wysłużonych aut. Oznacza to po pierwsze, że niechętnie wydajemy pieniądze na nowe pojazdy, a po drugie przywiązujemy się do nich i chcemy nimi jeździć do ostatniego tchu.
 
Często taka sytuacja powoduje problemy. Kto bowiem będzie chciał od nas odkupić stare, rdzewiałe i nie do końca sprawne auto. Niestety, wymagania Klientów są coraz większe. Ludzie chcieliby zapłacić grosze za zadbane, bezwypadkowe autko, najlepiej z małym przebiegiem. W wypadku naszego wysłużonego auta nie jest to możliwe. Aby uniknąć tego typu sytuacji, możemy skorzystać z jednego z uznanych skupów samochodów. Dla przykładu, lider na warszawskim rynku - Skup aut Warszawa - odkupi od nas każde auto, także te w złym stanie technicznym, wizualnym, jak również z widocznymi ubytkami.
 
Jak działają skupy aut?
 
Skupy samochodów to działalności, które spotkamy tak naprawdę w każdym większym mieście w Polsce. Działają ona na prostych zasadach. Skupują samochody po niższych cenach niż te rynkowe, liftingują je, realizują niezbędne naprawy i wprowadzają je na rynek wtórny. Oczywiście nie jest to wszystko takie łatwe jak się wydaje. Każdy samochód może mieć inne wady, z pewnością więc ważne jest też wyselekcjonowanie samochodów, które mogą trafić na sprzedaż, a tych, których naprawiać po prostu się nie opłaca. Niemniej, uznane skupy, jak ten warszawski, skupuja nie tylko samochody osobowe, ale także auta dostawcze, tiry, busy, lawety czy przyczepy. Co ciekawe, skupy działają błyskawicznie. W przypadku zgłoszenia telefonicznego lub mailowego i podania wszelkich niezbędnych informacji do wyceny, całą transakcja może zakończyć się nawet tego samego dnia. Pieniądze zazwyczaj otrzymujemy do ręki, co jest niewątpliwie dużym plusem skupów. Ponadto takie firmy dysponują własnymi lawetami i mogą odebrać auto z wyznaczonej lokalizacji. Tak więc skup aut to najłatwiejszy sposób, by pozbyć się zalegającego na parkingu czy posesji samochodu.
 
Co z samochodem rozbitym czy powypadkowym?
 
Skupy aut realizują także usługi autokasacji. Oznacza to, że skupuja także samochody całkowicie rozbite, powypadkowe i zniszczone. Co dzieje się z takim autem. Na przykładzie firmy Złomowanie aut Warszawa - samochód taki jest rozbierany na części przez wykwalifikowanych pracowników. Następnie, części, które nadają się do dalszego użytku trafiają na rynek wtórny, natomiast pozostałe części samochodu są poddawane legalnej autokasacji. Co najważniejsze, po tym zabiegu otrzymamy odpowiednie dokumenty i zaświadczenie, które pozwoli nam wyrejestrować samochód w urzędzie.
 
Materiał Partnera
Vote it up
44
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!