Jak szukać taniego OC? Jak szukać taniego OC?

Jeżeli niedawno stałeś się właścicielem samochodu i zamierzasz wykupić dla niego obowiązkowe ubezpieczenie lub niedługo kończy się ważność Twojej obecnej polisy, być może zastanawiasz się, jak szukać taniego OC. W takim razie przeczytaj artykuł i poznaj garść porad i sposobów, które umożliwiają znalezienie ubezpieczenia w najkorzystniejszej cenie.  
 
Porównanie kluczem do taniego OC
 
Zacznijmy od tego, że w przypadku ubezpieczenia OC żadne inne czynniki oprócz ceny nie grają roli. Nie ma znaczenia, w jakim towarzystwie i za ile wykupujesz polisę, ponieważ bez względu na wszystko jej warunki zawsze są takie same. Stąd logiczny wniosek, że skoro nie widać różnicy, to nie ma sensu przepłacić, a jedynym rozsądnym zachowaniem jest poszukiwanie jak najtańszej oferty. I właśnie na tym się skupiamy w artykule.
 
Jak znaleźć najtańsze OC? Najpewniejszą metodą jest porównanie jak największej liczby ofert. Im więcej polis weźmie się pod uwagę, tym większe szanse na odszukanie tej najkorzystniejszej cenowo. Tylko jak to zrobić? Sprawdzać osobiście ofertę po ofercie i zapisywać informacje na kartce, a następnie zestawić je ze sobą i wybrać najtańsze OC? To zajęłoby zdecydowanie zbyt dużo czasu, dlatego pokażemy Ci lepsze rozwiązania.
 
U agenta
 
Wciąż najpopularniejszym miejscem, gdzie Polacy wykupują OC dla auta, jest biuro agenta lub agencji pośredniczących w sprzedaży polis komunikacyjnych. Jako że posiadają oni własny kalkulator ubezpieczenia samochodu, mogą łatwo i szybko porównać kilka lub kilkadziesiąt ofert i spośród nich zaproponować najtańszą.
 
Niewątpliwą zaletą korzystania z usług agentów ubezpieczeniowych jest możliwość uzyskania bezpośredniej informacji na temat wybranej oferty czy ogólnie funkcjonowania OC. Z drugiej strony do wad należy zaliczyć konieczność dotarcia do biura, co niekiedy może oznaczać przymus wzięcia wolnego dnia w pracy. Ponadto niektórzy agenci dysponują wąską ofertą, dlatego nie ma pewności, że ich propozycja jest najkorzystniejsza na rynku.
 
W Internecie
 
Z roku na roku coraz więcej osób korzysta z Internetu w celu wyszukania najtańszego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W tym celu należy otworzyć stronę typu kalkulator-oc-ac.auto.pl i wypełnić stosowny formularz, podając dane właściciela i parametry pojazdu, a następnie poczekać na wyniki.
 
Żeby znaleźć tanie OC Online na kalkulator-oc-ac.auto.pl, wystarczy raptem 10 minut. Wypełnienie formularza jest bardzo łatwe i wymaga podstawowej wiedzy odnośnie do własnego samochodu i swojej historii ubezpieczeniowej. Porównanie jest bezpieczne, a dane wprowadzone do formularza nie zostają nigdzie udostępniane, jeżeli użytkownikom sobie tego nie życzy.
 
Rozpatrując zalety i wady poszukiwania taniego OC przez Internet, należy zwrócić uwagę nie tylko na krótki czas, ale również wygodę. Do znalezienie i wykupienia polisy w korzystnej cenie za pośrednictwem Internetu potrzeba bowiem jedynie dostępu do urządzenia podłączonego do Sieci. Jednocześnie nie można zapominać, że wybierając OC online, nie można uzyskać fachowej i bezpośredniej pomocy od specjalisty, tak jak podczas wizyty u agenta ubezpieczeniowego.
 
Przydatne porady
 
Jeżeli chcesz zapłacić jak najmniej za OC, samo porównanie to za mało. Przy zakupie pamiętaj jeszcze o tym, żeby nie korzystać z opłat ratalnych, za które towarzystwa żądają dodatkowo nawet 30% ceny polisy. Postaraj się też nie odkładać decyzji o zakupie na ostatnią chwilę, bo w ten sposób można przepłacić w niektórych towarzystwach. Rozważ także kontynuację ubezpieczenie w obecnym towarzystwie, które być może potraktuje Cię lepiej z uwagi na zaufanie, jakim je obdarzyłeś.
 
Materiał Partnera
Vote it up
352
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!