Jak się urządzić wygodnie?

Możemy się spierać, które pomieszczenie w mieszkaniu jest najważniejsze i wymaga od nas najwięcej starań, ale w końcu i tak wszyscy spoczniemy na łóżku w sypialni, by po prostu odpocząć. I to właśnie ta wygoda i odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb meble stają się kluczowe, by się wyspać. 
 
Poza czysto praktycznymi aspektami, bo przecież sporą część doby spędzamy w łóżku, niezmiennie ważna jest estetyka sypialni oraz stylistyka, w jakiej jest utrzymana. Popularne trendy minimalistyczne stawiają na przykład na jasne barwy najlepiej w wysokim połysku, a inspiracje nurtami skandynawski dość mocno kierują nas w stronę naturalnych materiałów i drewna.
 
Po pierwsze wygoda
 
Wybór odpowiedniego łóżka https://berkehome.pl/kategoria/lozka oraz materaca to podstawa dobrego snu. Cała reszta jest jedynie dodatkiem, który sprawia, że jest nam przyjemnie i lubimy otaczać się wyjątkowymi przedmiotami. I choć sprawiają one, że jest ładniej, to niekoniecznie się przekładają, na jakość snu. A to on w czasach pośpiechu, stresu oraz zmęczenia powinien być priorytetem. Zadbanie o wygodne łóżko jest więc najważniejszą rzeczą w mieszkaniu.
 
Po drugie parametry
 
Idealne łóżko będzie dopasowane do potrzeb. Tutaj najważniejszym kryterium będzie rozmiar. Zakłada się, że jedna osoba potrzebuje minimum 90 centymetrów szerokości. Dwie osoby komfortowo się wyśpią na łóżku o szerokości 160 cm. I choć na rynku są też węższe propozycje to warto (o ile dysponujemy odpowiednią ilością miejsca) postawić na dedykowane rozwiązania. Znajdziemy również cały szereg standardowych wymiarów, które bez problemu dobierzemy o przestrzeni, a dodatkowo czasem warto się pokusić o łóżko robione na wymiar.
 
Niezwykle popularne stają się łóżka drewniane wykonane na przykład z dębu, buku czy sosny. Taka rama nie tylko świetnie wygląda, ale jest również jest trwała. Nieco tańsze będą propozycje z płyt MDF lub HDF. Wiele osób decyduje się również na łóżko tapicerowane, których ramy pokryte są tkaniną. Tę warto dobrać oczywiście do wystroju sypialni. Designerskim pomysłem są również zagłówki – szczególnie te miękkie, tapicerowane i wysokie. Oprócz dość charakterystycznego wyglądu, który w znaczący sposób wpływa na stylistykę wnętrza, to takie rozwiązanie docenią wszyscy czytający czy pracujący z komputerem w łóżku.
 
Materiał Partnera
 
Vote it up
76
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!