Jak poradzić sobie ze stresem w pracy?

 Oto 5 sposobów niemal od ręki
 

Daj se luz
Praca bywa stresująca, ale kłopoty zawodowe są często mniejsze niż skala emocji z nimi związanych. Postaw na biurku zdjęcie rodziny albo widok Ziemi z kosmosu  –  coś, co przywróci proporcje emocjom. 

Słuchaj muzyki
Według naukowców z Sheffield University pracownicy, którzy słuchają muzyki, są bardziej zdowoleni i lepiej im się pracuje – pod warunkiem, że sami tę muzykę sobie wybierają. 

Rób po kolei
Spróbuj nie robić kilku rzeczy naraz. Doprowadź do końca jedną i  zabierz się za następną. Zbadano, że pracownicy biurowi przerzucają się z zadania na zadanie średnio co 3 minuty. Ich praca jest niewydajnai frustrująca. Jeśli to możliwe, rozpocznij dzień pracy od godziny skupienia na jednym zadaniu – bez czytania i wysyłania poczty.  

Jedz orzechy
Zwłaszcza brazylijskie zawierające selen (wzmacnia system odpornościowy i pomaga opanować nerwy). Chrup pestki dyni bogate w dające energię żelazo.

Bądź bezpośredni
Nie kumuluj w sobie złości, jeśli poróżnisz się o coś z kolegą. Spróbuj z nim porozmawiać, jak tylko opadną najgorętsze emocje. I pamiętaj, by raczej wysłuchać i zrozumieć cudze racje, niż wyłożyć swoją tezę, którą przecież świetnie znasz.

 

 

 

Vote it up
490
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!