Jak oszczędzać na zakupach?

Każdy z nas robi zakupy. Kupujemy jedzenie, chemię, ubrania. Często zdarza się tak, że po powrocie do domu załamujemy się tym, ile wydaliśmy. Nie ma w tym nic dziwnego - ceny rosną a niektórym pokusom ciężko się oprzeć.
 
Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby na oszczędzanie na zakupach. Co więcej, wcale nie muszą wymagać od nas wyrzeczeń. Poznajmy je więc.
 
Na zakupy zawsze po posiłku
 
Badania marketingowców wyraźnie pokazują, że osoby, które wybierają się na zakupy kiedy są głodne… kupują znacznie więcej. Wszystkie produkty spożywcze wydają nam się wówczas znacznie bardziej atrakcyjne oraz niezbędne w naszej kuchni. Warto więc zadbać o to, by na zakupy wybierać się zawsze po zjedzeniu lekkiego posiłku. Dzięki temu nie tylko kupisz mniej, ale także wędrowanie po sklepach nie będzie dla ciebie aż tak męczące.
 
Patrz na dolne i górne półki
 
Chyba każdy z nas słyszał już o tym, że w zasięgu naszego wzroku sprzedawcy układają towary, które są droższe. Tymczasem już kilka półek niżej możemy znaleźć te same produkty konkurencyjnych firm, które są znacznie tańsze. Jeśli więc wybierasz się na duże zakupy nie bój się rozglądać po górnych i dolnych półkach. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić.
 
Warto kupować z listą
 
Zanim wyruszysz na zakupy zastanów się czego potrzebujesz. Wszystkie produkty, które powinieneś kupić zapisz na liście. Podczas wędrówek po sklepach sięgaj tylko po to, co znajduje się na twojej liście. Dzięki temu uda ci się uniknąć zbędnych pokus a tym samym zapłacisz mniej.
 
Wykorzystuj aplikacje i śledź promocje
 
Do oszczędzania na zakupach możesz również wykorzystać swój smartfon. W dzisiejszych czasach, kiedy to praktycznie nie rozstajemy się z telefonami to bardzo wygodne rozwiązanie. Jedną z aplikacji, która może pomóc ci w oszczędzaniu jest Blix. Aplikacja ta pozwala na śledzenie gazetek promocyjnych twoich ulubionych sklepów. Znajdziesz tam zarówno supermarkety (np. Tesco), dyskonty (Lidl, Biedronka), sklepy odzieżowe, budowlane oraz wiele, wiele innych. Wszystkie aktualne promocje masz więc w zasięgu ręki. Co więcej, otrzymasz powiadomienia o nowych gazetkach i promocjach, dzięki czemu zawsze będziesz na bieżąco. To jednak nie wszystko. Aplikacja ta pozwala również na tworzenie list zakupowych. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę blix.pl.
 
Zabieraj ze sobą gotówkę
 
Lubisz płacić kartą? To zrozumiałe. Płatności bezgotówkowe są szybkie, wygodne i oszczędzają czas. Niestety, jeśli planujemy wizyty w kilku sklepach korzystanie z karty nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego? To bardzo proste. Kiedy posiadamy w portfelu ograniczoną ilość gotówki możemy w każdej chwili policzyć ile już wydaliśmy. Tymczasem podczas płatności bezgotówkowych niestety, nie mamy takiej możliwości co sprawia, że łatwiej jest nam wydawać. Kiedy przy kasach płacimy niewielkie kwoty rzadko kiedy sumujemy je ze sobą. Nieprzyjemne zaskoczenie pojawia się dopiero po sprawdzeniu stanu konta.
 
Podsumowując, istnieje wiele sposobów na skuteczne oszczędzanie na zakupach, które wcale nie muszą oznaczać poświęceń i wyrzeczeń. Warto je więc zastosować. Tym bardziej, że oszczędności płynące z naszych działań mogą być naprawdę spore.
 
Materiał Partnera
Vote it up
147
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!