Jak mądrze brać kredyty?

Chyba każdy chciałby kupić mieszkanie i samochód za gotówkę oraz mieć co roku wystarczająco dużo pieniędzy na zagraniczne wakacje. Niestety, większość Polaków zarabia zbyt mało, by szybko zaoszczędzić potrzebną im kwotę. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są kredyty bankowe, dzięki którym można podnieść stopę życiową znacznie szybciej. Jak mądrze brać kredyty?
 
Kredyty - czy trzeba się ich bać?
 
Cześć Polaków wciąż uważa kredyty za zło i unika ich za wszelką cenę. Dotyczy to zwłaszcza starszej części społeczeństwa, wśród której pokutuje przekonanie, że wszystko powinno się kupować za zaoszczędzone pieniądze. Obecnie młodsze pokolenie chce dorobić się szybciej, przez co sięga po kredyty. Mieszkanie i samochód ma się dzięki nim szybciej, jednak przez kolejne lata należy spłacać co miesiąc raty. Ich wysokość może przekroczyć nawet 1500-2000 złotych, przez co utrata pracy lub problemy zdrowotne mogą doprowadzić do zadłużenia i problemów z komornikiem.
 
Czy kredytów trzeba się obawiać?
 
W kalkulatorze kredytu gotówkowego na www.lowcakredytow.pl lub kredytu hipotecznego bez trudu znajdzie się kredyty z ubezpieczeniem. Polisa gwarantuje pokrycie rat przez towarzystwo ubezpieczeniowe, jeżeli kredytobiorca poważnie zachoruje, straci pracę z niezawinionej przez siebie przyczyny lub umrze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kredytów nie trzeba się bać, gdyż życiowe trudności nie spowodują utraty płynności finansowej.
 
Jak znaleźć niedrogi kredyt?
 
Aby mądrze korzystać z kredytów, należy nie tylko pamiętać o ubezpieczeniu, ale również o porównaniu ofert w różnych bankach. Przykładowo, w kalkulatorze kredytu samochodowego na www.lowcakredytow.pl sprawdzi się, który kredyt na samochód najmniej obciąży domowy budżet. W porównywarce przedstawiane są kredyty na samochód, mieszkanie lub inny cel w kolejności od najtańszych do najdroższych. Zestawienia są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu znajdują się w nich informacje o obowiązujących promocjach dla osób biorących kredyty. Ponadto jako pierwsze w zestawieniu wyświetlane są oferty najtańsze, co sprawia, że szybko znajduje się interesujący produkt z niską ratą.
 
Niedrogi kredyt można uzyskać w co najmniej kilku bankach, dlatego warto wykorzystać ranking w celu złożenia paru wniosków. Złożenie wniosku jest darmowe i nie powoduje powstawania żadnych zobowiązań, natomiast może okazać się, że z pozoru mniej korzystna oferta jest tańsza niż wynikało to z informacji w rankingu. Przykładowo, po otwarciu konta osobistego bank może zgodzić się na udzielenie kredytu samochodowego o niższej marży.
 
Materiał Partnera
Vote it up
95
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!