Jak prawidłowo dobrać worek do odkurzacza?

Trudno wyobrazić sobie dom, w którym brakuje odkurzacza. Urządzenie pomaga usunąć okruchy, włosy, sierść zwierząt i kurz z podłóg, dywanów i tapicerek, dzięki czemu sprzątanie jest szybsze i efektywniejsze. Odkurzacz działa prawidłowo wyłącznie, gdy posiada odpowiednio dobrany worek, dlatego powinno się poznać zasady dobierania worków do odkurzaczy.
 
Niezbędne worki
 
Na rynku dostępne są modele odkurzaczy bezworkowych, jednak od lat o wiele popularniejsze są ich odpowiedniki z workiem na odpady. Aby prawidłowo dobrać worek, najpierw należy poznać typy worków do odkurzaczy dostępnych na rynku. Można co prawda kupić tanie worki niskiej jakości lub uniwersalne worki do odkurzacza, jednak lepszym rozwiązaniem jest dopasowanie worka do modelu posiadanego odkurzacza.
 
Jak dobierać worki do odkurzacza?
 
By uniknąć problemów z zapełnieniem worka w czasie odkurzania, warto zaopatrzyć się w zapas worków wymiennych do danego typu odkurzacza. Ponadto należy przyjrzeć się wielu innym parametrom. Na rynku dostępne są worki papierowe, syntetyczne oraz worki wielokrotnego użytku, wykonane z włókniny.
 
Worki wykonane z papieru są najmniej trwałe, jednak wyrzuca się je wraz z zawartością, gdy są wypełnione. Niestety, często zdarza się, że worek zostaje uszkodzony w czasie jego wymiany, przez co kurz i brud rozsypują się na podłogę.
 
Worki syntetyczne są wykonane z mikrowłókna, które jest odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne niż papier. Ponadto mikrowłókno jest odporne na kontakt z wodą, dzięki czemu jego rozerwanie jest niemożliwe. Struktura worków syntetycznych ułatwia również filtrację cząsteczek.
 
Worki włókninowe są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Ich opróżnianie sprawia nieco problemów, gdyż należy je dokładnie wytrzepać. Wadą worków tego typu jest obniżanie mocy ssania odkurzacza, gdyż z czasem worki zapychają się odpadami, których usuniecie jest niemożliwe.
 
Worek dopasowany do odkurzacza
 
Wybierając worek do odkurzacza, należy kierować się nie tylko typem worka, ale i tym, jakie worki zaleca producent urządzenia. Informacje na ten temat znajdują się w instrukcji obsługi  lub na stronie internetowej firmy, która wypuściła odkurzacz na rynek. Dodatkowo w doborze worka pomaga tabliczka znamionowa na urządzeniu, do którego dobiera się worek. Ciąg liter i cyfr pomoże pracownikowi sklepu ze sprzętem AGD i akcesoriami do odkurzaczy zaproponować odpowiedni worek. Wystarczy zrobić zdjęcie tabliczki lub przepisać znajdujące się na niej informacje, a następnie pokazać je kompetentnej osobie.
 
Materiał Partnera
Vote it up
79
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!