Profilaktyka i leczenie problemów intymnych

Praktycznie każda kobieta choć raz miała problem z zakażeniem okolic intymnych. Infekcje mogą mieć różny charakter i mogą być spowodowane np. przez odpowiedni brak higieny, długotrwałą antybiotykoterapię czy osłabienie organizmu. Bardzo ważne jest zatem zapobieganie ich powstawaniu, a także szybkie wdrożenie leczenia w razie wystąpienia problemu.
 
Jak zapobiegać infekcjom intymnym?
 
Najlepszą profilaktyką infekcji i zakażeń intymnych jest odpowiednia higiena okolic intymnych. Do podmywania najlepiej wybierać takie produkty, które będą pomagały oczyścić skórę z zabrudzeń, ale także pomogą zmniejszyć podrażnienia i utrzymać naturalne dla okolic intymnych pH. Dlatego właśnie o wiele lepszym rozwiązaniem będzie stosowanie specjalnych płynów do higieny intymnej, a nie mydła czy żelu pod prysznic przeznaczonego do mycia całego ciała. Warto też o higienie intymnej rozmawiać ze swoim partnerem seksualnym, gdyż również jego zdrowie i czystość mogą mieć wpływ na to, jak my będziemy się czuć i czy nie będziemy chorować na infekcje intymne.
 
Kolejną bardzo ważną kwestią jest dobór dobrej bielizny, która pozwoli skórze oddychać, przez co zmniejszy się ryzyko wytworzenia korzystnego dla rozwoju bakterii czy grzybów środowiska.
 
Oczywiście należy też pamiętać o regularnych wizytach u lekarza, które pomogą wyeliminować poważne choroby, ale i na wdrożenie szybkiego leczenia w razie pojawienia się objawów infekcji intymnych.
 
Co zrobić, kiedy zaczną się problemy ze zdrowiem intymnym?
 
W pierwszej kolejności należy dokładnie określić problem i jego przyczynę. Tak jak to zostało wspomniane we wstępie, częste nawroty infekcji intymnych mogą być spowodowane tym, że organizm jest osłabiony lub była prowadzona kuracja silnymi lekami. Diagnozę i sposób leczenia musi ustalić lekarz. Oprócz leków, które przepisze warto zastosować preparaty wspomagające odbudowę korzystnej flory bakteryjnej, które można dostać w aptekach. Przykładem jest tutaj preparat inVag, który zawiera w sobie żywe kultury bakterii kwasu mlekowego, które działają korzystnie w czasie kuracji przy infekcjach miejsc intymnych. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie piramidazdrowiaintymnego.pl.
 
Materiał Partnera
 
Vote it up
82
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!