Gdzie kupować części samochodowe, żeby nie przepłacić?

Zakup części samochodowych to niełatwa sprawa. Zwłaszcza gdy oczekujemy dobrej jakości i niskiej ceny. A liczy się jedno i drugie – w końcu to, co znajduje się pod maską, zawsze ma duży wpływ na nasze bezpieczeństwo. Gdzie kupować dobre i tanie zamienniki?
 

Gdzie kupować części samochodowe, żeby nie przepłacić?

Zakup części samochodowych to niełatwa sprawa. Zwłaszcza gdy oczekujemy dobrej jakości i niskiej ceny. A liczy się jedno i drugie – w końcu to, co znajduje się pod maską, zawsze ma duży wpływ na nasze bezpieczeństwo. Gdzie kupować dobre i tanie zamienniki?

Zakup starych i niepewnych części to ogromne ryzyko

Przede wszystkim znaczenie ma to, czy wybrane przez nas części są nowe, czy stare. Tzw. używki właściwie nigdy nie są dobrym pomysłem. Mogą sprawiać wrażenie sprawnie działających, jednak zawsze wiąże się z nimi duże ryzyko. Po pierwsze stare części zamienne, a także te podejrzanie tanie i niepewne, cechują się zazwyczaj niską żywotnością. Wykonuje się je z gorszych materiałów i właśnie to ma największy wpływ na ich cenę. Chyba nie wyobrażasz sobie sytuacji, w której dopiero co kupiona i wymieniona część szybko ulega awarii i przysparza Ci poważnych problemów na trasie? To nie tylko duży kłopot dla kierowcy i większe ryzyko wypadku, ale również zwykła strata pieniędzy. Nie ma sensu płacić za coś, co w efekcie tylko pogłębia nasz problem z autem, zamiast go rozwiązywać.

Jednak tańsze nie zawsze znaczy gorsze

Mimo tego, istnieją pewne wyjątki. Zamiast kupować części używane i pochodzące z niepewnych źródeł, wystarczy wybierać dobre, sprawdzone sklepy internetowe z elementami zamiennymi. W sieci mamy szansę upolować produkt wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż korzystanie z podejrzanych licytacji na Allegro czy np. zakup u sprzedawcy, który znajduje się w naszej okolicy. W sklepach stacjonarnych częściej spotkamy się z mocno ograniczonym wyborem i zawyżonymi cenami.

Za to w sklepach internetowych asortyment jest ogromny. Często organizuje się w nich korzystne, sezonowe promocje i rabaty dla stałych klientów. Skąd taka rozbieżność pomiędzy firmami działającymi online a tradycyjnymi? Przede wszystkim utrzymanie takiego internetowego interesu mniej kosztuje. Oprócz tego produkty często są sprowadzane prosto od producenta i z zaprzyjaźnionych hurtowni. Wszystko to wpływa na obniżenie kosztów, co przekłada się na większe zainteresowanie klientów. Ogromne znaczenie ma też duża, ogólnopolska konkurencja. W sieci znajdziemy sporo e-sklepów z częściami samochodowymi. Dlatego wyróżnienie się z tłumu dobrą ceną, szerokim asortymentem czy szybką obsługą staje się bardzo ważne.

Jak wybrać dobry sklep z częściami samochodowymi?

Największe znaczenie ma oryginalność oferowanych produktów. Markowe części, które są kupione w autoryzowanym serwisie lub sprawdzonym sklepie, będą najlepiej dopasowane do konkretnego modelu samochodu. Z reguły są też zdecydowanie łatwiejsze w montażu, więc czas naprawy auta dodatkowo się skraca. Szukajmy też tych miejsc, które zapewniają fachowe doradztwo, szybką dostawę i – oczywiście – możliwość zwrotu zakupionego towaru.

Przykładem takiej firmy może być AS Części, sklep dostarczający części samochodowe wielu marek, m.in. Opel, Audi, Fiat, BMW, Renault, Mazda. Znajdziemy tam również profesjonalne akcesoria, oleje, chemię samochodową, wyposażenie warsztatów i akumulatory oraz wspomniane już części samochodowe do aut osobowych i dostawczych. Firma współpracuje z dostawcami hurtowymi z całego kraju, dzięki czemu każde zamówienie dociera do klienta wyjątkowo szybko.

Materiał Partnera

Vote it up
220
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!