Fototapeta do kuchni: jak wybrać? Jaka najlepsza?

Podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę, by fototapeta spełniła swoją rolę.
 
Cechy dobrej fototapety do kuchni
 
Kuchnia jest pomieszczeniem niezwykle specyficznym i wymagającym. Działanie wysokiej temperatury oraz duża wilgotność powietrza sprawiają, że urządzaniu jej należy poświęcić szczególną uwagę. Spośród aktualnie dostępnych na rynku fototapet znajdują się i takie, które zostały stworzone z myślą o kuchni, a zatem nie musisz się bać odbarwień, czy odklejonych rogów.
 
W przypadku kuchni, fototapeta musi być odporna na wilgoć, łatwa w czyszczeniu i niewchłaniająca tłuszczu. Odpadają zatem wszystkie tapety papierowe, a wybór musi paść na winyl lub fizelinę. Kluczowym aspektem przy ich wyborze jest wielkość. Z reguły na ścianach w kuchni nie ma zbyt wiele miejsca. Dlatego najlepszą opcją w takim przypadku jest fototapeta na wymiar, odpowiednio docięta, będzie doskonałą dekoracją między szafkami, a blatem kuchennym.
 
Jaką fototapetę do kuchni wybrać?
 
Niezwykle modnymi w aranżacjach nowoczesnych i skandynawskich wnętrz są fototapety we wzory w intensywnych kolorach. Kuchnia jest miejscem, w którym zwykle dominuje aktywność. Sposób jej urządzenia powinien pobudzać domowników do działania, nakłaniać do odrobiny szaleństwa i inspirować do wypróbowywania nowych potraw, łączenia smaków. Ogromną popularnością cieszą się dlatego wszelkiego rodzaju motywy spożywcze. Ziarna kawy, których aromat zdaje się wydostawać ze zdjęcia, orzeźwiająca limonka wpadająca do napoju, czy słodkie truskawki, które z pewnością pobudzą zmysły każdego. Te pyszne rozwiązania doskonale urozmaicą białą kuchnię.  Biel wcale nie musi być nudna, wystarczy ją rozsądnie czymś uzupełnić.
 
Obecnie stawia się na neutralne kolory ścian i szafek kuchennych, utrzymane właśnie w tonacji białej lub odcieniach szarości. Fototapeta natomiast jest prostym sposobem na szybką zmianę aranżacji, gdy stara się znudzi, bądź też doszło do trudnych zabrudzeń, których nie sposób się pozbyć.
 
Fototapeta to nie tylko ciekawa ozdoba nowoczesnych wnętrz. Odpowiednio dobrana będzie się również doskonale wyglądać w klasycznej kuchni. Do wnętrz rustykalnych poleca się wzory nawiązujące do natury, zielonych łąk i pięknych, wonnych kwiatów. W mieszkaniu urządzonym po prowansalsku, sprawdzi się motyw suszonych ziół lub wąskiej, klimatycznej włoskiej uliczki.
 
Materiał Partnera
Vote it up
149
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!