Fotel do biura - wybieramy najlepszy fotel do pracy i nauki

Tajemnicy nie stanowi fakt, że wielogodzinna praca przy komputerze źle wpływa na nasz kręgosłup. Niestety trudno uniknąć siedzącego trybu życia, gdy ⅓ naszego dnia spędzamy w biurze. Możemy jednak spróbować nieco zadbać o nasze plecy i wybrać ergonomiczny fotel, który zapewni odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa, dzięki czemu uda nam się uniknąć zgarbionej pozycji i notorycznego bólu pleców. Sprawdźmy, czym powinien cechować się dobry fotel do biura.
 
Fotel do biura - najważniejsze cechy i parametry
 
Wybór foteli biurowych jest tak bogaty, że trudno wybrać jeden model. Z pewnością nie należy kierować się wyłącznie designem, ponieważ zdecydowanie ważniejsza jest jego funkcjonalność, a wpływa na nią przynajmniej kilka czynników. W co zatem musi być wyposażony wysokiej jakości fotel, aby uznać go za dobry wybór?
  • Możliwość konfiguracji - im więcej możliwości zmiany położenia siedziska, podparcia czy nawet podłokietników, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się dostosować fotel do naszych wymagań i potrzeb. Problem pod tym względem mają niekiedy osoby bardzo wysokie, dlatego warto sprawdzić jaki jest mniej więcej zakres regulacji.
  • Solidne oparcie - oparcie fotela powinna odciążać przede wszystkim odcinek lędźwiowy kręgosłupa, który jest szczególnie narażony na dyskomfort w czasie wielogodzinnej pracy siedzącej.
  • Podłokietniki - ich ustawienie na wysokości naszych łokci, sprawi że pisanie na klawiaturze stanie się o wiele wygodniejsze. To jednocześnie świetne podparcie dla przedramion, które sprawia, że nadgarstki nie są tak obciążone.
  • Dynamiczne siedzenie - nowoczesne modele wyposażone są w specjalny mechanizm, który pozwala na dostosowanie sprężystości oparcia do ciężaru siedzącej osoby. Sprawia to, że możliwa jest dynamiczna zmiana postawy.
Co powinno cechować wygodny fotel biurowy?
 
Wygodny fotel biurowy musi być stabilny, co oznacza, że istotną rolę odgrywa jego konstrukcja. Trudno jednak ją sprawdzić na pierwszy rzut oka, dlatego najlepiej po prostu usiąść na wybranym fotelu, aby przekonać się, czy dobrze znosi obciążenie. Nie bez znaczenia jest także materiał obicia. Najczęściej do wyboru mamy skórę naturalnę, skórę ekologiczną i tworzywa sztuczne. Za najbardziej luksusową uchodzi skóra naturalna, jednak nie każdemu taki wybór będzie pasować. W większości biur spotkamy się z fotelami, których obicia wykonane są z tkanin, zapewniając im miękkość. Przykłady takich foteli znajdziemy m.in. na https://mirat.eu/fotele-biurowe,c239.html. Co ważne, są one najbardziej atrakcyjne pod względem cenowym. To istotna kwestia, szczególnie gdy fotele potrzebne są do biura, gdzie pracuje kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt osób. Ostatnio dużą popularnością cieszą się fotele, których oparcie wykonane jest z siatki. Zapewniają bowiem doskonałą wentylację, co z pewnością okaże się nieocenione w okresie letnim.
 
Odpowiednio dobrany fotel do biura to gwarancja dobrej postawy i zdrowia naszych pleców. Nie należy więc lekceważyć tego aspektu. Jeżeli fotel zamawiamy online, to od razu po dostarczeniu paczki, złóżmy go i sprawdźmy, czy odpowiada naszym wymaganiom. W innym wypadku wymienimy fotel na inny model.
 
Materiał Partnera
Vote it up
189
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!