Jakie mamy ekspresy do kawy? Dlaczego warto pomyśleć o urządzeniu do zabudowy?

Dla wielu osób poranne picie kawy to niemalże rytuał, bez którego trudno jest rozpocząć dzień. Aromat świeżo zaparzonego czarnego i mocnego nektaru przyciąga jak magnes, szczególnie kiedy czujemy się senni i zmęczeni. Sposobów parzenia kawy jest sporo, podobnie jak rodzajów ekspresów.  
 
Rodzaje ekspresów do kawy
 
Wybierając właściwy model, który będzie idealny dla nas, zazwyczaj rozpoczynamy poszukiwania od sprawdzenia, jakie w ogóle są możliwości. Jak dowiemy się z Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekspres_do_kawy, mamy podział na maszyny ciśnieniowe oraz przelewowe. Przy czym tych drugich jest zdecydowanie więcej. Najbardziej popularne to między innymi kapsułkowe, które bazują na już gotowych kapsułkach o różnych smakach, jakie wystarczy włożyć do urządzenia i je po prostu uruchomić przyciskiem. 
 
Następnie są kawiarki, czyli tak zwane ekspresy dzbankowe, w których to para wodna wytwarza wysokie ciśnienie. Później jest model automatyczny, który jest zazwyczaj już większych rozmiarów, ma zbiornik na kawę, którą mieli na świeżo przed zaparzeniem. Popularny w domach jest typ kolbowy, gdzie niewielki zbiornik nabija się zmieloną kawą, a po jego zamocowaniu przez czarny proszek przepływa woda pod ciśnieniem. W ten sposób otrzymujemy napój typu crema z charakterystyczną pianką.
 
Zalety ekspresu do zabudowy
 
Powyższe modele to te bardziej popularne, jednak to nie wszystko, ponieważ dostępnych jest znacznie więcej różnych urządzeń. Na pewno wartym rozważenia pomysłem są ekspresy do kawy do zabudowy. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Jest to model odpowiedni dla osób, które chcą zachować nieskazitelną czystość w swojej kuchni oraz zależy im na doskonałym ładzie. Wiadomo, że wszelkie wolnostojące sprzęty kuchenne potęgują uczucie nieporządku. Z blatami pełnymi AGD znacznie trudniej jest zachować porządek, bo zwyczajnie robi się więcej trudno dostępnych kątów, gdzie zbiera się kurz i brud. 
 
Dzięki ekspresowi do zabudowy mamy przydatny sprzęt ciągle na swoim miejscu, które jest do tego celu przeznaczone. Urządzenia te nie tylko świetnie spełniają swoje zadanie, lecz również prezentują się doskonale. Pasują do wystroju całego pomieszczenia i do mebli na wymiar.
 
Gdy chodzi o kawę, zawsze znajdą się osoby, które przywiązane są do jednego smaku i tego samego sposobu parzenia. Natomiast warto sprawdzić także, jakie są obecnie możliwości, bo może się okazać, że niepotrzebnie z takim uporem wciąż pozostajemy przy swoich przyzwyczajeniach. W końcu urządzenia stale są udoskonalane właśnie po to, aby serwować nam jak najlepszy czarny napar.
 
Materiał Partnera
Vote it up
72
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!