Domowe szkodniki: identyfikacja intruzów

Uskrzydlone mrówki i spuszczele są czarne, ale łatwo je odróżnić. Spuszczele  są chrząszczami o ciele spłaszczonym (8–20 mm długości); mrówki uskrzydlone wyglądają jak czarne mączliki z nogami i ostrymi, prostymi czułkami. Możesz się przed nimi obronić
 

Pierwsza linia obrony przed szkodnikami drewna i mrówkami to zamknięcie wszelkich szpar i szczelin, które mogą zwiększyć zawilgocenie wnętrza domu. Żaden insekt nie zajmie domu, w którym nie ma wilgoci.

Ostatni posiłek

Jeśli mrówki-robotnice zjedzą specjalnie przygotowany przez ciebie posiłek, nieuchronnie wytrują całą kolonię. Na kawałku kartonu zmieszaj kwas borny z łyżeczką dżemu i umieść tekturkę poza zasięgiem dzieci, ale w pobliżu gniazda, jeżeli znasz jego lokalizację. W ciągu paru dni powinieneś zauważyć zmniejszanie się liczby mrówek.

Czysta pułapka na myszy
Umyj pułapkę wodą i pozwól jej schnąć przez około 24 godziny. Następnie, żeby nie pachniała człowiekiem, zakładając przynętę, pracuj w gumowych rękawicach.

Rozmieszczenie pułapek

Myszy poruszają się najczęściej wzdłuż ścian (ponieważ mają słaby wzrok, w utrzymaniu kierunku pomagają im włosy czuciowe, dotykające jakiejś przeszkody). Rozstaw kilka pułapek w pobliżu ścian, tak, żeby myszy je zauważyły, kiedy będą obok nich przebiegać.

Przyprawianie przynęty

Ser żółty, czekolada i kawałki podsmażonego bekonu są najlepszymi przynętami dla myszy. Dla zwiększenia efektu posyp przynętę niewielką ilością mąki owsianej.

Vote it up
848
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!