Dobry ranking telefonów

Ranking smartfonów w pewien sposób zbiera informacje o najlepszych na rynku telefonach. Ten dział zmienia się bardzo dynamicznie, ponieważ producenci stale wypuszczają nowe modele, weryfikują się potrzeby klientów oraz oczywiście ewoluuje moda. Jak widać, najpopularniejsze telefony tego roku za kilka miesięcy będą na dalszych pozycjach w rankingach i dlatego właśnie te zestawienia mają nam pomóc oszacować swoje potrzeby, sprawdzić, jakie propozycje mają różne marki, a także wsparcie priorytety. Wszak dla jednych smartfon będzie służył przede wszystkim do rozmów, inni szukają narzędzia dla mediów społecznościowych, a jeszcze inni do oglądania filmów. Dlatego tak istotne będą takie parametry jak na przykład głośniki stereo, aparat fotograficzny, częstotliwość odświeżania czy czytnik linii papilarnych.
 
Czy ranking smartfonów pomaga w zakupach?
 
Dobry ranking telefonów jest pewnego rodzaju przeglądem oferty. Smartfony są niezastąpionym urządzeniem, z którego większość ludzi korzysta regularnie. Poza rozmowami i wiadomościami tekstowymi to także mniejszy komputer, doskonały aparat, dostęp do funkcjonalnych aplikacji, a także karta płatnicza. Tak naprawdę smartfon staje się centrum dowodzenia i organizacji życia i firmy i dlatego niezwykle ważne jest to, po jakie urządzenie w danym momencie sięgniemy. Wiele osób decyduje się na modele z najwyższej półki – te nie tylko świetnie wyglądają, ale również wykorzystują najnowsze trendy i rozwiązania technologiczne. Są więc wydajne i funkcjonalne. Poza tym oczywiście znaleźć można też tańsze alternatywy, które często nie ustępują tym z pierwszych miejsc rankingów. Wszystko bowiem zależy od naszych preferencji.
 
Jakie są obecnie najpopularniejsze telefony?
 
Rynek smartfonów jest bardzo zróżnicowany, a producenci starają się przyciągnąć klientów, oferując innowacyjne opcje czy też prześcigając się w coraz bardziej wyśrubowanych parametrach. Wielu klientów zwraca uwagę na to by urządzenie miało ładowanie bezprzewodowe, ekran oled czy optyczną stabilizację obrazu. Dla innych ważne będzie to, by tani telefon obsługiwał dual sim. Taką kartę pamięci często wybierają osoby prowadzące działalność gospodarczą i ci, którzy chcą załatwiaj sprawy służbowe i prywatne z jednego urządzenia. Jeśli szukasz telefonu, który robi świetne zdjęcia zwróć uwagę na parametry aparatu oraz te z optyczną stabilizacją obrazu.
 
Świetny smartfon to bardzo często ładne urządzenie. Warto o tym pamiętać, bo klienci często zwracają uwagę na estetykę sprzętu i dla wielu osób jest on wyrazem prestiżu i dobrego gustu. Dlatego właśnie obecnie widać modę na odchudzanie ramek wokół wyświetlacza, a tym samym zmiany proporcji obrazu na przykład na 18:9 oraz 19:9. Wielu producentów osadza frontowe aparaty w tak zwanych notkach lub innych niewielkich wcięciach. Pojawiają się również specjalne wysuwane moduły, co sprawia, że ekran może zajmować jeszcze większą część przedniego panelu. Zmienia się też rozdzielczość. Standardem pobiegnie jest FullHD+, coraz więcej smartfonów zaskakuje już jakością QuadHD oraz technologią HDR. Co za tym idzie częstotliwość odświeżania wynosi nawet 90 Hz – 120 Hz, a w sam wyświetlacze wbudowane są czytniki linii papilarnych. Jak widać, każdy rok w tym segmencie rynku to po prostu technologiczna przepaść.
 
Zwróć uwagę na głośniki stereo
 
Obecnie nowoczesne smartfony mają obudowę wykonaną ze szkła i metalu. Poza rewelacyjnym wyglądem jest ona w wielu wariantach wodoszczelna, co sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Najlepsze smartfony mają oczywiście sloty karty SIM oraz microSD oraz złącze do ładowania – w standardzie USB-C, ale warto zwrócić uwagę, że coraz częściej producenci odchodzą od złącz słuchawkowych. Wynika to przede wszystkim z mody na bezprzewodowe akcesoria.
 
Twórcy rankingów dużą wagę przykładają również do analizy wydajności smartfonów. Chodzi oczywiście o płynną pracę systemu operacyjnego oraz oczywiście bezproblemową obsługę aplikacji czy też coraz popularniejszych i zaawansowanych graficznie gier mobilnych. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się takie układy jak Qualcomm Snapdragon 888, Qualcomm Snapdragon 870, Samsung Exynos 2100 oraz Apple A15 Bionic. Będą one oczywiście wymagać odpowiedniej pamięci ram. Minimum będzie więc 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, ale im więcej i im szybsze będą standardy oraz wydajne podzespoły, tym urządzenie będzie lepiej działać. Na przykład w iPhone Se wystarczającym parametrem będzie 6GB RAM, a nawet 4GB RAM.
 
Który telefon ma najlepszy aparat fotograficzny?
 
Użytkownicy bardzo często zwracają także uwagę, jaki aparat główny jest zainstalowany w smartfonie. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie robienie zdjęć jest bardzo ważną funkcją tych urządzeń. Pojawiają się więc coraz to nowsze i bardziej zaawansowane moduły. Coraz częściej można spotkać poczwórny aparat z szerokim kątem widzenia, co sprawdza się przy fotografii krajobrazów i większych grup. Poza tym powodzeniem cieszy się teleobiektyw oraz oczywiście makro. Poza rozdzielczością ważnym parametrem będą również jasność obiektywów oraz optyczna stabilizacja obrazu (OIS).
 
Vote it up
5
Podoba Ci się ten artykuł?Zagłosuj na niego!